Dom pod Dwoma Orłami

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 161
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dom pod Dwoma Orłami": Odcinek 5. Wybucha wojna!

W 5. odcinku serialu "Dom pod Dwoma Orłami" (emisja w niedzielę 29 stycznia, o 20.20 w TVP 1) Zbyszek i Wasylko będą rywalizować o względy Ukrainki, Peter i Lisa wezmą ślub, a chwilę później Niemcy napadną na Polskę, rozpoczynając II wojnę światową.

Kresy, 1939 rok

W 5. odcinku serialu "Dom pod Dwoma Orłami" życie na Kresach toczy się leniwie pomimo coraz częstszych  wieści o nadchodzącej wojnie i wydaje się, że nic nie będzie w stanie zmącić tego spokoju. Dorastający rówieśnicy Zbyszek i Wasylko rywalizują ze sobą na każdym polu. Zbyszek ma lepsze stopnie, ale Wasylko jest zdolniejszy. Kochają się w tej samej dziewczynie - Ukraince AKSINII, jednak to Zbyszek ma u niej większe szanse.

Reklama

Wasylkę zżerają buntownicze myśli. Spiskuje z ukraińskimi nacjonalistami, przez co Antonii musi go ratować przed policją.

Breslau, 1939 rok

Peter i Lisa biorą ślub. Goldstein pojawia się w Domu pod Dwoma Orłami. Pragnie przepisać na Karla cały swój majątek by uchronić go przed konfiskatą jako mienie żydowskie. W zamian prosi o pomoc w ucieczce za granicę.

Lisa z wyróżnieniem skończyła medycynę, ale dyrektora kliniki nie interesuje jej piątkowy dyplom, jego klinika pilnie potrzebuje aryjskich lekarzy. Lisa dowiaduje się, że dostała etat po wyrzuconym na bruk żydowskim profesorze. Jej pierwszy w życiu pacjent ma na plecach wyciętą nożem swastykę. Lisa niemal mdleje na jego widok: to Goldstein. Skatowany przez bojówkarzy z SA umiera na jej rękach. Lisa obiecuje mu, że zaopiekuje się jego rodziną i pomoże im uciec z Rzeszy.

Kresy, 1 września 1939 roku

Niemcy napadają na Polskę i Antoni zostaje zmobilizowany.

Wrocław, 1997 rok

Czekając na wyniki badań babci, Marianna zdaje sobie sprawę, że jest w tym samym szpitalu, w którym skonał Golsdstein. Marianna odkrywa, że jej życie to stąpanie po śladach Lisy i Karla. Ten sam dom, te same ulice, uczelnie, szpitale, stale te same kamienie pod stopami...

"Dom pod Dwoma Orłami": Odcinek 5. Kiedy i gdzie oglądać?

5. odcinek serialu zostanie wyemitowany w niedzielę 29 stycznia, o 20.20 w TVP 1.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Dom pod Dwoma Orłami

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy