Disney+: Seriale
Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 71
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Faraway Downs": Serialowa wersja "Australii". Wykorzystano nieznane dotąd materiały

W 2008 roku zadebiutował epicki film w reżyserii Baza Luhrmanna - "Australia". W roli angielskiej arystokratki wcieliła się Nicole Kidman, u jej boku wystąpił Hugh Jackman. Na platformie Disney+ zadebiutował serial, który powstał na bazie materiału nakręconego podczas tworzenia "Australii". Zawiera nieznane dotąd sceny.

"Faraway Downs": O czym jest serial?

"Faraway Downs" powstał na bazie materiału nakręconego przy okazji tworzenia filmu "Australia" z 2008 roku. Bohaterką rozgrywającej się u progu II wojny światowej historii jest angielska arystokratka Sarah Ashley (w tej roli Nicole Kidman). Dziedziczy ona wspaniałą, ale chylącą się ku upadkowi farmę w Australii. W walce o utrzymanie gospodarstwa pomaga jej doświadczony hodowca bydła, w którego wciela się Hugh Jackman. W pozostałych rolach wystąpili Bryan Brown, Brandon Walters oraz Ben Mendelsohn.

Reklama

Serialowa historia opowiedziana została oczami młodego Nullaha, dwurasowego rdzennego Australijczyka spętanego drakońską polityką rasową australijskiego rządu, znaną obecnie jako "skradzione pokolenie".

"Faraway Downs" od 26 listopada można oglądać na platformie Disney+.

"Faraway Downs": Serialowa wersja "Australii"

Film "Australia" trwał 165 minut, ale i tak nie zmieściło się w nim wiele nakręconych scen. Dlatego teraz Baz Luhrmann postanowił stworzyć sześcioodcinkowy serial przygotowany na podstawie materiałów, które się w nim nie znalazły.

Już w trakcie premiery filmu Luhrmann zdradzał, że przygotował trzy różne zakończenia. Ponadto na ścieżce dźwiękowej serialu usłyszeć będzie można również nowe kompozycje muzyczne.

"Początkowo chciałem wykorzystać koncepcję rozległej epopei w stylu 'Przeminęło z wiatrem' i postawić ją na głowie. Za pomocą romansu i epickiego dramatu zamierzałem rzucić światło na rolę rdzennych mieszkańców Australii i bolesną bliznę w australijskiej historii, jaką jest 'skradzione pokolenie'" - mówi Luhrmann, cytowany przez portal "The Hollywood Reporter".

"Podczas gdy film 'Australia' ma swoje własne życie, istnieje inna wersja tej historii z różnymi warstwami, niuansami, a nawet alternatywnymi zwrotami akcji, które możemy odkryć za pomocą formy serialu limitowanego. Nakręcony na podstawie tego samego materiału serial 'Faraway Downs' jest nową wariacją na temat 'Australii', którą pozwolimy odkryć jego widzom" - dodaje.

O procesie powstawania "Faraway Downs" reżyser opowiedział portalowi "Variety". 

"Do nowego spojrzenia na mój film 'Australia' zainspirował mnie sposób, w jaki streamingi ożywiły epizodyczne opowiadanie historii. Mając do dyspozycji ponad 600 tysięcy metrów taśmy filmowej z oryginalnego filmu, mój zespół i ja byliśmy w stanie na nowo powrócić do głównych tematów tego utworu [...]" - powiedział Luhrmann.

Nicole Kidman: Nadchodzące projekty

Nicole Kidman nie zwalnia tempa. Wkrótce widzowie będą mogli podziwiać aktorkę w kolejnych projektach filmowych i serialowych. Na SkyShowtime 30 października zadebiutował serial "Special Ops: Lioness", w którym Nicole Kidman zagrała u boku Zoe Saldañy oraz Michaela Kelly'ego. Produkcja jest kolejnym serialem zrealizowanym przez Taylora Sheridana, twórcę takich tytułów jak "1923", "Mayor of Kingstown", "Tulsa King" czy "Yellowstone".

Kolejnym serialowym projektem Kidman jest "Expats", adaptacja bestselleru autorstwa Janice Y K Lee o tytule "The Expatriates". Premiera produkcji Prime Video jest zaplanowana na 26 stycznia 2024 r.

W marcu informowano, że powstaje miniserial "The Perfect Couple", który miał być adaptacją bestsellerowej powieści z 2018 roku. To kolejny projekt, w którym Nicole Kidman wystąpi jako bohaterka pierwszoplanowa. Partnerować jej będą Dakota Fanning oraz Meghann Fahy.

Nicole Kidman wkrótce pojawi się także na wielkim ekranie w filmie "Aquaman i Zaginione Królestwo", który wejdzie do kin 21 grudnia 2023 roku.

Czytaj więcej: "The Bear": Serialowy hit Disney+ wróci z trzecim sezonem

INTERIA.PL/ PAP Life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy