Reklama

Disney+: Seriale

Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 30
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Eragon": Disney zrealizuje serial na podstawie powieści fantasy

Powieść „Eragon” o młodym wojowniku i smoczycy, doczekała się już filmowej wersji w 2006 r. Wersji mocno krytykowanej dodajmy.Teraz, jak dowiedział się serwis Variety, Disney prowadzi wstępne prace nad serialową adaptacją książki Christopera Paoliniego. Autor bestsellera będzie jednym ze scenarzystów.

"Eragon": Cykl powieści fantasy Christophera Paoliniego

"Eragon" jest pierwszym tomem trylogii "Dziedzictwo", pióra amerykańskiego pisarza Christophera Paoliniego. Tytuł książki wziął się od imienia głównego bohatera, którym jest mieszkający na wsi nastolatek. Eragon jak się okazuje, zostaje jednym z mitycznych Smoczych Jeźdźców. Wraz ze swoją smoczycą Saphirą i nauczycielem Bromem próbuje przywrócić swojemu krajowi złoty wiek sprawiedliwości. Ta powieść wydana w 2003 r. stała się wielkim bestsellerem w kategorii młodzieżowego fantasy.

Trzy lata później w kinach pojawiła się filmowa odsłona "Eragona" z Edem Spleersem w roli głównej. Smoczycy głosu udzieliła Rachel Weisz, Brona zagrał Jeremy Irons, a złego króla Galbatoriksa sportretował John Malkovich. Produkcja przy budżecie 100 mln dolarów zarobiła pokaźną kwotę 250 mln, jednak została mocno skrytykowana, zarówno przez fanów literackiego pierwowzoru, jak i filmoznawców.

Reklama

"Eragon": Disney realizuje serial

Według ustaleń serwisu Variety, teraz "Eragon" stał się celem filmowców z Disneya. Ci są na bardzo wczesnym etapie realizacji projektu - dla odmiany jednak serialu. Co istotne, tym razem w roli współscenarzysty zaangażowano Paoliniego. Będzie to jego debiut w dziedzinie scenopisarstwa. Z kolei producentem wykonawczym ma zostać Bert Salke, który obecnie współpracuje z Disneyem przy serialu "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", innej adaptacji cyklu fantasy.

Zobacz też:

"Percy Jackson i bogowie olimpijscy": Ruszyły prace nad serialem

"Obi-Wan Kenobi": To była największa tajemnica serialu

"Loki": Sposób pokazania biseksualnego bohatera wzbudza kontrowersje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama