Reklama

Amandla Stenberg zagra główną rolę w serialu z uniwersum „Gwiezdnych wojen”

Serialowe uniwersum „Gwiezdnych wojen” na platformie streamingowej Disney+ rozwija się w najlepsze. O jednych produkcjach wchodzących w jego skład wiadomo dużo, o innych prawie nic. Jednym z tych tajemniczych projektów jest serial „The Acolyte”. Właśnie ogłoszono, że jego gwiazdą będzie Amandla Stenberg. Informację o jej udziale w tym serialu potwierdził portal „Deadline”.

Twórczynią serialu "The Acolyte" jest Leslye Headland ("Russian Doll"). Jego akcja ma się rozgrywać na 50 lat przed wydarzeniami znanymi z filmu "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo", czyli w okresie, kiedy Republika Galaktyczna i rycerze Jedi byli u szczytu swoich możliwości. Serial ma pokazać schyłkowy moment tego okresu, w którym panujący pokój bliski jest całkowitego zmącenia.

"The Acolyte": O czym będzie opowiadał serial?

Według niepotwierdzonych plotek, serial miałby zgłębić tajemnicę Ciemnej Strony Mocy. Podpowiedź w tej sprawie daje tytuł projektu. Akolita to według słownikowej definicji człowiek, który ma służyć pomocą kapłanowi. W świecie "Gwiezdnych wojen" określenie to odnosi się do osoby, która służy wyznającym Ciemną Stronę Mocy Sithom, by w przyszłości też stać się lordem Sithem.

Reklama

Nie wiadomo, w jaką postać wcieli się Amandla Stenberg. Zdjęcia do serialu "The Acolyte" mają ruszyć dopiero w połowie przyszłego roku, więc trudno spodziewać się, aby trafił na platformę Disney+ wcześniej niż w 2023 roku.

Uniwersum "Gwiezdnych wojen" na Disney+

"The Acolyte" to jeden z wielu przygotowywanych obecnie seriali z uniwersum "Gwiezdnych wojen". Kolejną taką produkcją będzie "Księga Boby Fetta", której premierę na Disney+ zaplanowano na 29 grudnia. Wiadomo też, że w trakcie realizacji są seriale, których bohaterami będą Ahsoka Tano, Obi-Wan Kenobi oraz Cassian Andor. Powstanie też trzeci sezon "Mandalorianina". (PAP Life)

kal/ gra/

Zobacz też:

"Inwazja": Powstanie drugi sezon serialu
"I tak po prostu": Dwa pierwsze odcinki są już dostępne na HBO GO
"Creepshow" wraca ze specjalnym odcinkiem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama