Disney+: Seriale
Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 90
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ahmed Best wcielił się w Jar Jar Binksa. Po latach powrócił na ekran

Kiedy w 1999 roku Ahmed Best przyjmował propozycję roli w filmie "Gwiezdne wojny: Mroczne widmo", nie spodziewał się, że Jar Jar Binks, któremu użyczył głosu, stanie się jedną z najbardziej znienawidzonych postaci tej sagi. W efekcie aktor nie poradził sobie z krytyką ze strony fanów i się załamał. Po ponad 20 latach lat dostał szansę powrotu do uniwersum "Gwiezdnych wojen" i to w bardziej znaczącej roli. Zagrał w trzecim sezonie hitu Disney+ "The Mandalorian".

Ahmed Best: Kim jest?

Ahmed Best urodził się 19 sierpnia 1973 roku. Współpracował z reżyserem George'em Lucasem przy trylogii "Gwiezdnych wojen" (1999–2005) i siedmiu odcinkach serialu animowanego "Gwiezdne wojny: Wojny klonów". Udzielał głosu postaci Jar Jar Binks.

Aktor mówił, że związał się z postacią do tego stopnia, że gdy bohater wzbudzał wrogość publiczności, Best odbierał to bardzo personalnie. Mówi się, że to najgorsza postać w historii filmu i telewizji. Ponoć bohater Jar Jar Binksa był tak nielubiany, że Ahmed Best rozważał popełnienie samobójstwa.

Reklama

"Dostawałem pogróżki przez internet. Ludzie podchodzili też i mówili mi: 'Zniszczyłeś moje dzieciństwo'. Ciężko poradzić sobie z czymś takim, gdy masz 25 lat" – powiedział w 2017 roku w wywiadzie dla "Wired".

"The Mandalorian": Ahmed Best wraca do gwiezdnej sagi

22 marca na platformie streamingowej Disney+ zadebiutował czwarty odcinek trzeciego sezonu "The Mandalorian" zatytułowany "Znajda". Wprawne oko fanów wypatrzyło w nim Ahmeda Besta. Aktor, który do tej pory utrzymywał w tajemnicy swój udział w tym serialu, po emisji czwartego odcinka pochwalił się swoją rolą w mediach społecznościowych.

"Czuję wdzięczność. Dobrze jest wrócić. Tak wiele mam do powiedzenia i tyloma rzeczami chciałbym się z wami podzielić. Zajmie mi to kilka następnych dni. A póki co podziękuję wszystkim tym, którzy podtrzymywali mnie na duchu i sprawiali, że stawałem się lepszy" - napisał Best na swoim koncie na Instagramie, dzieląc się fotografią z planu serialu "The Mandalorian".

Radości z powrotu Besta do "Gwiezdnych wojen" nie kryją fani. W komentarzach do wpisu aktora można znaleźć wiele miłych słów pod jego adresem. "Człowieku, obudziłem moją rodzinę, tak głośno cieszyłem się z twojego występu!", "Wiem, że mój komentarz zginie wśród innych, ale jestem szczęśliwy z tego, że zyskałeś uznanie, na jakie zasługiwałeś. Jako dziecko ery Trylogii Prequeli jestem więcej niż szczęśliwy, że otrzymałeś możliwość tak spektakularnego powrotu do galaktyki!" - czytamy w niektórych z nich.

Odcinek zatytułowany "Znajda" poświęcony jest historii Grogu, lepiej znanego jako Baby Yoda. Z retrospekcji dowiadujemy się, że grany przez Ahmeda Besta wojownik Jedi Kelleran Beq uratował go przed masakrą urządzoną przez Dartha Vadera. Na podstawie wpisów Besta w mediach społecznościowych można przypuszczać, że grana przez niego postać pojawi się też w kolejnych odcinkach i dalszych retrospekcjach.

W poprzednich latach Best wracał do uniwersum "Gwiezdnych wojen" w niewielkich epizodach głosowych. Na dłużej zadomowił w dziesięcioodcinkowym show dla dzieci z 2020 roku zatytułowanym "Star Wars: Jedi Temple Challenge".

Czytaj więcej: "The Mandalorian": Pedro Pascal o kostiumie. Fan nie wiedział, że to on gra postać!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: 'The Mandalorian' | "The Mandalorian"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy