Dewajtis

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 178
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dewajtis: Marek zawalczy o miłość. Co wydarzy się w drugim odcinku?

"Dewajtis" to jedna z najbardziej znanych powieści obyczajowych Marii Rodziewiczówny, napisana w 1889 r. W siedmiu odcinkach serialu o miłości, honorze i rodzinie splotą się losy członków zaściankowo-dworskiej społeczności, której życie odmieni Powstanie Styczniowe.

"Dewajtis": Co wydarzy się w drugim odcinku?

Marek Czertwan, spełniając ostatnią wolę ojca, wyrusza zaopiekować się Pałacem Orwidów w Poświciu. Odwiedza przedtem Saudwile, gdzie mieszka jego ukochana Marta, którą chce zabrać ze sobą. Wojnat, który po śmierci najbliższych opiekuje się dziewczyną, protestuje. Marta rozpacza, czując, że Poświcie jest ważniejsze dla Marka. On obiecuje, że do niej wróci. Po trudnym pożegnaniu, Marek szuka otuchy w rozmowie z Dewajtisem. 

Świadkiem tych zwierzeń jest Julka, która uświadamia mu, co się dzieje w Dworze Czertwanów. Witold i Czertwanowa muszą ratować rodzinne fundusze. W związku z tym chcą poświęcić marzenia Hani o studiach w Paryżu i wydać ją za mąż za majętnego Rymwida. Marek płaci Czertwanowej pokaźną kwotę, by temu zapobiec. Pełna wdzięczności Hania doradza Markowi, żeby walczył o swoją miłość, tak jak ona o naukę. Pokrzepiony Marek wraca po swoją Martusię, jednak natrafia na niespodziewane przeszkody.

Reklama

"Dewajtis": O czym opowiada serial TVP?

"Dewajtis" to jedna z najbardziej znanych powieści obyczajowych Marii Rodziewiczówny, napisana w 1889 r. W siedmiu odcinkach serialu o miłości, honorze i rodzinie splotą się losy członków zaściankowo-dworskiej społeczności, której życie odmieni Powstanie Styczniowe.

Rozkaz umierającego ojca nałoży na młodego Marka Czertwana nowy obowiązek - ma zająć się majątkiem ziemskim Poświcie, pozostawionym przez zaginionego przyjaciela ojca, powstańca-magnata Kazimierza Orwida. W jaki sposób Marek, zmuszony do opieki nad posiadłością w Poświciu, poradzi sobie w nowej sytuacji? Czy podda się urokowi Ireny, prawowitej spadkobierczyni dworku? Ideały bohaterów zostaną wystawione na ciężką próbę, a ich pragnienia wejdą w konflikt z powinnościami nałożonymi przez rodzinę. Na szczęście nad bohaterami kojący cień roztoczy tytułowy Dewajtis, prastary dąb, będący majestatycznym symbolem międzypokoleniowej wspólnoty.

"Dewajtis": Gdzie i kiedy oglądać?

Drugi odcinek "Dewajtis" zadebiutuje na antenie TVP1 w niedzielę, 24 września o godz. 20.20.

Zobacz też:

"Chłopi" - polska nadzieja na Oscara w 2024 roku

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Dewajtis (serial)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy