Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 20
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kontrowersje po triumfie Evana Petersa za rolę w "Dahmerze". Wylała się na niego fala hejtu

Od wielu miesięcy wokół produkcji "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" krążą kontrowersje. Rodziny ofiar seryjnego mordercy twierdzą, że przez serial Netfliksa są zmuszone do ponownego przeżywania tragedii. Słowa krytyki tym razem dotknęły aktora wcielającego się w Jeffreya Dahmera. Evan Peters został nagrodzony Złotym Globem za tę kreację i nie wszystkim wydaje się to odpowiednie...

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera": Mocny serial hitem Netfliksa

Jeffrey Dahmer to jeden z najsłynniejszych amerykańskich seryjnych morderców. Znany jako kanibal z Milwaukee przestępca był oskarżony o zabicie i zgwałcenie siedemnastu młodych mężczyzn, ostatecznie został skazany za piętnaście morderstw na 937 lat więzienia. Dahmer zapraszał przyszłe ofiary do swojego mieszkania, gdzie dokonywał makabrycznych czynów.

Wydarzenia z życia Jeffreya Dahmera dokładnie i brutalnie przedstawił 10-odcinkowy serial Netfliksa "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". W postać głównego bohatera wcielił się Evan Peters, a twórcą jest Ryan Murphy.

Reklama

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera": Evan Peter zdobywa Złotego Globa za rolę w hicie Netfliksa

Evan Peters odebrał w tym tygodniu statuetkę Złotego Globu za rolę Jeffreya Dahmera w serialu Ryana Murphy'ego. Aktor pokonał Tarona Egertona, Colina Firtha, Andrew Garfielda i Sebastiana Stana w kategorii najlepszy aktor w serialu limitowanym, antologii lub filmie telewizyjnym i podziękował widzom, który obejrzeli tę "trudną do oglądania historię".

Kontrowersje wokół triumfu Evana Petersa. Głos zabrała matka ofiary Jeffreya Dahmera

Od miesięcy nie milkną kontrowersje wokół serialu Murphy'ego. Nie inaczej jest w przypadku wygranej Petersa. Matka Tony'ego Hughesa, jednej z ofiar Jeffreya Dahmera zarzuciła aktorowi, że podczas przemówienia nie wspomniał o rodzinach, które wciąż cierpią. Ponadto twierdzi, że nic dobrego nie wynikło z serialu ani ze zwycięstwa Evana Petersa na Złotych Globach.

Tony został zamordowany przez Dahmera w 1991 roku i był dwunastą ofiarą zabójcy.

Dodała, że Evan Peters powinien zadedykować swoje przemówienie rodzinom, które wciąż są pogrążone w żałobie i są zmuszone do ponownego przeżycia traumy przez kontrowersyjny serial Netfliksa.

Historia syna Shirley, Tony'ego, została opowiedziana w szóstym odcinku zatytułowanym "Silenced", który zebrał entuzjastyczne recenzje od fanów. Został określony jako "jeden z najbardziej rozdzierających serce odcinków telewizyjnych roku".

W swoim przemówieniu na Złotych Globach Evan wspomniał o tym, jak trudno było nakręcić serial – ale 85-letnia matka Tony'ego nie może przestać się zastanawiać, dlaczego zdecydował się to zrobić.

Czytaj więcej: "Dahmer - Potwór. Historia Jeffreya Dahmera": Kontrowersyjna gloryfikacja mordercy? [recenzja]

Polecamy na Antyweb: Netflix może być dumny. Złote Globy 2023 rozdane!

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama