Czas honoru
Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 1304
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska: Prawdziwa przyjaźń w show-biznesie

Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska często mają okazję ze sobą współpracować. Okazuje się, że robią to z przyjemnością, bo od lat łączy je przyjaźń. Aktorki poznały się na studiach i od razu zapałały do siebie sympatią. Dziś spędzają razem czas zarówno na planach zdjęciowych, jak i wspólnych wakacjach, udowadniając, że prawdziwa przyjaźń w show-biznesie istnieje.

Jak się poznały?

Znają się co najmniej 25 lat. Spokojnie mogłyby więc świętować srebrny jubileusz. Ich przyjaźń zaczęła kiełkować podczas studiów w krakowskiej PWST i do dziś kwitnie. Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska, choć są równolatkami - urodziły się w 1972 roku - nie studiowały na tym samym roku. Magda była o rok wyżej od Mai. Pierwsza obroniła dyplom w 1996, druga rok później. "Zaiskrzyło" między nimi, kiedy zaczęły razem pracować. Ich pierwszym wspólnym projektem byli "Mali lunatycy" Grzegorza Jarzyny, wówczas studenta reżyserii krakowskiej PWST, a później wieloletniego partnera Magdy Cieleckiej. 

Reklama

Przełomem w ich relacjach, jak wspominają po latach, był spektakl "Magnetyzm serca" wystawiany w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, na podstawie "Ślubów panieńskich" Fredry. Magda grała Klarę, Maja Anielę. Był rok 1999. Tak świetnie czuły się razem na scenie, że postanowiły lepiej się poznać. 

Uwielbiają spędzać ze sobą czas

Dziś są nie tylko przyjaciółkami, ale i uznanymi aktorkami z bogatym zawodowym CV. Obie należą do zespołu Nowego Teatru, więc regularnie spotykają się w pracy. Mają zresztą wspólną garderobę. W przedstawieniach Krzysztofa Warlikowskiego grały razem m.in. w "Aniołach w Ameryce", "(A)polonii", "Końcu", "Francuzach", "Kabarecie warszawskim". Gościnnie pojawiły się w teatrze u Krystyny Jandy, gdzie stworzyły rewelacyjny duet w "Upadłych aniołach". Na planach filmowych ich ścieżki też czasem się przecinały, np. w "Katyniu" Andrzeja Wajdy, "Pitbullu. Niebezpiecznych kobietach" Patryka Vegi czy serialu "Czas honoru". 

Lubią spędzać ze sobą czas również prywatnie, wyjeżdżają razem na wakacje. Mają podobne poglądy, angażują się społecznie, protestują kiedy trzeba, zabierają głos w ważnych sprawach, takich jak prawa kobiet, łamanie Konstytucji, ekologia, ochrona zwierząt i środowiska naturalnego. Obie są zdeklarowanymi wegetariankami. 

Maja znalazła bezpieczną przystań u boku operatora filmowego Michała Englerta, z którym wychowuje dwoje dzieci, 14-letniego Franciszka i 12-letnią Janinę. Magda - po wieloletnich relacjach z Grzegorzem Jarzyną i Andrzejem Chyrą - związała się z młodszym o lat 16 Bartoszem Gelnerem, kolegą z Nowego Teatru. Co ciekawe, wieloletnia przyjaźń Magdy i Mai stała się inspiracją do stworzenia autorskiej kolekcji dla marki W. Kruk, zatytułowanej "Przyjaźń". Jej głównym motywem jest rozmaryn, będący m.in. symbolem przyjaźni i miłości.

AKPA
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Cielecka | Maja Ostaszewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy