Cień i kość Shadow and Bone

Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 12
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Cień i kość" nie doczeka się kontynuacji. To nie jedyny tytuł, skasowany przez Netfliksa

Zagraniczne media donoszą, że Netflix skasował serial "Cień i kość" po dwóch sezonach. Tytuł nie doczeka się kontynuacji, mimo że mówiono o poszerzeniu uniwersum o kolejne produkcje. "Cień i kość" to nie jedyny serial Netfliksa, który spotkał ten smutny los.

"Cień i kość": Netflix kasuje serial po dwóch sezonach

Jak donosi portal Deadline, Netflix skasował serial "Cień i kość" po dwóch sezonach. Mimo że twórcy planowali rozszerzyć uniwersum, tytuł oparty na twórczości Leigha Bardugo nie doczeka się kontynuacji.

Serial "Cień i kość" na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów, jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju.

Reklama

Pierwszy sezon okazał się wielkim hitem. Po premierze drugiego wydawało się, że serial ponownie odniesie sukces, w efekcie ani razu nie wspiął się na pozycję lidera w rankingu TOP 10. Platforma streamingowa podała, że w momencie premiery drugi sezon obejrzało 55 milionów gospodarstw domowych, ale liczby te nie wystarczyły, by przekonać giganta streamingowego do powstania trzeciego sezonu.

Zespół kreatywny odpowiedzialny za adaptację mówił o potencjalnym spin-offie, który miałby się skupić na przygodach Szóstki Wron. Spekulowano, że producent już pracuje nad samodzielnym serialem.

Netflix kasuje również inne seriale: "Glamorous", "Agent Elvis", "Farzar" i "Captain Fall"

"Cień i kość" to nie jedyny serial, który padł ofiarą kasowania tytułów przez Netfliksa. Kontynuacji nie doczekają się także następujące seriale: "Glamorous", "Agent Elvis", "Farzar" i "Captain Fall". 

Branża w dalszym ciągu dostosowuje się do nowych postanowień po niedawnym zakończeniu strajków scenarzystów i aktorów. W zagranicznych mediach portale zastanawiają się, czy anulowanie tych seriali mogło mieć związek z żądaniami pracowników w zakresie lepszych praw.

Czytaj więcej: "Cień i kość": Obsada hitu Netfliksa w ogniu pytań! Zaskakujące odpowiedzi

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Cień i kość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy