Cień i kość Shadow and Bone
Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 12
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Cień i kość": Amita Suman o "Szóstce wron". Liczy na nakręcenie spin-offu

Amita Suman, czyli Inej, udzieliła wywiadu, w którym zdradziła, że przeczytała już scenariusz serialu "Szóstka Wron". O spin-offie "Cień i kość" zaczęło być głośno, kiedy showrunner serii przyznał, iż od kilkunastu miesięcy pracuje nad tym serialem. Czeka tylko na zielone światło od Netfliksa.

"Nie wiem, co mogę ci powiedzieć, ale przeczytałam ten scenariusz i się rozpłakałam; to najlepszy scenariusz serialu, jaki kiedykolwiek dostałam. W tym momencie skupiamy się przede wszystkim na drugim sezonie "Cień i kość" i wiele zależy od oglądalności; serial radzi bardzo dobrze (...) Naprawdę chcemy nakręcić ten serial. Nie tylko fani uwielbiają tych bohaterów, ale również nowi widzowie. To wszystko co na tę chwilę mogę powiedzieć. Jeden odcinek jest dedykowany.... Powiem coś, czego mogę żałować, albo zostanę okrzyczana, ale to wszystko, co mogę powiedzieć".

Reklama

W rozmowie z serwisem Collider Amita przyznała, że choć kocha fantasy, to jednak nie chce grać tylko i wyłącznie w produkcjach z tego gatunku. Marzyłaby się jej rola Lary Croft. Biorąc pod uwagę jej wyczyny w drugim sezonie "Cień i kość" i zdanie fanów, to byłaby świetną kandydatką.

"Nigdy nie sądziłam, zagram w serialu fantasy. Uwielbiam fantasy, ale nie jest to gatunek, w którym chcę grać do końca życia (...) Chciałabym zagrać w filmach o przygodach Jamesa Bonda, albo w takim projekcie jak fantastyczny "Pamiętnik". Chciałabym zrobić tyle rzecz... o Lara Croft! Słyszałam plotki, że powstanie nowa wersja i myślę sobie: 'zadzwońcie do mnie, proszę'. Nie sądzę, żeby to jednak zarobili".

"Cień i kość": Powstanie spin-off serialu?

Choć w serialu "Cień i kość" widzowie mogą zobaczyć wątki i postaci z późniejszych powieści Leigh Bardugo (w tym przypadku "Szóstka wron" i "Królestwo kanciarzy"), to jednak w drugim sezonie przygód Aliny (Jessie Mei Li) i Mala (Archie Renaux) nie znalazło się miejsce na największy skok wszech czasów. Ta historia według słów showrunnera serii, Erica Heisserera ("Nowy początek", "Nie otwieraj oczu"), wymaga... własnego serialu.

"To mięsista i solidna opowieść, która potrzebuje własnej ścieżki" - powiedział Heisserer w rozmowie z Entertaintment Weekly. Okazuje się, że producent od dłuższego czasu pracuje nad samodzielnym serialem o przygodach Wron - szóstki rzezimieszków z Ketterdamu, którzy w serialu Netfliksa pomagają Alinie. I to w nim zamierza przedstawić historię z dylogii Bardugo.

Plany nakręcenia osobnej przygody Jespera (Kit Young), Inej (Amita Surman), Kaza (Freddy Carter) są też powodem, dla którego w drugim sezonie "Cień i kość" Daegan Fryklind pełnił funkcję showrunnera razem z Heissererem. Jak podaje Entertaintment Weekly, w wypadku zamówienia przez Netfliksa "Szóstki Wron", panowie podzielą się obowiązkami, a prace nad dwoma serialami będą odbywać się równocześnie.

Netflix rozbudowuje obecnie świat "Stranger Things" oraz "Wiedźmina". Zbudowanie franczyzy z uniwersum griszów wydaje się bardzo dobrym pomysłem - przygody Kaza i spółki to materiał na co najmniej dwa sezony.

Zobacz też:

"Awantura": Pieniądze to nie wszystko? Czarna komedia, od której nie da się oderwać

"Dyplomatka": Nowy thriller polityczny Netfliksa może być hitem! Jest zwiastun

"Nocny agent": Kolejny tydzień na szczycie! Hit Netfliksa idzie jak burza

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Cień i kość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama