Chyłka Zaginięcie/ Kasacja/ Rewizja/ Inwigilacja/ Oskarżenie
Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 722
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Remigiusz Mróz: Pierwsza książka o Joannie Chyłce ukaże się po angielsku

Remigiusz Mróz stoi przed szansą podbicia światowego rynku. Pochwalił się bowiem, że podpisał umowę na wydanie swoich dwóch książek po angielsku. Pierwsza z nich "Kasacja", z serii o mecenas Joannie Chyłce, pod tytułem "Final Appeal" ukaże się w przyszłym roku. Najbardziej poczytny obecnie autor w Polsce przyznaje, że to jeden z najpiękniejszych momentów w jego karierze.

"Na imię jej Światowa, na nazwisko Dominacja - czyli ruszamy z Chyłką na podbój rynków anglojęzycznych! 'Final Appeal' ukaże się już w przyszłym roku nakładem wydawnictwa Zaffre, imprintu Bonnier Books. A dla mnie to jeden z najpiękniejszych, wymarzonych momentów w karierze" - napisał w swoich mediach społecznościowych Remigiusz Mróz. Wydawnictwo, z którym zawarł umowę, jest częścią wielkiego szwedzkiego koncernu medialnego.

Reklama

Remigiusz Mróz: Ruszamy z Chyłką na podbój rynków anglojęzycznych

Mróz w dalszej części postu przywołał słowa redaktora odpowiedzialnego za jego anglojęzyczne publikacje, Bena Willisa, który scharakteryzował jego twórczość w serwisie The Bookseller, gdzie news ukazał się jako pierwszy. "Podobnie jak Steve Cavanagh i John Grisham, Mróz z iście fotograficzną precyzją przedstawia świat prawa karnego, oferuje oszałamiające historie, pełne błyskotliwych zwrotów akcji i genialnych postaci, coś, czego nie można zapomnieć" - chwalił go Willis. Jeśli chodzi o postać Joanny Chyłki, wydawca przyznaje, że od czasu Lisbeth Salander z cyklu powieści Stiega Larssona, żadna postać nie zachwyciła go tak bardzo.

W cytowanym artykule pojawia się też komentarz Mroza. "Przez lata podczas wywiadów i nie tylko, byłem pytany przez dziennikarzy w moim kraju o to, jakie jest moje kolejne marzenie wydawnicze. Chociaż miałem szczęście zdobyć ponad siedem milionów czytelników w Polsce, to zawsze dawałem tę samą odpowiedź: 'Zostać wydanym po angielsku i przyczynić się do rozpowszechniania literatury polskiej za granicą'. Poczyniliśmy w tej kwestii znaczne postępy dzięki takim serialom jak 'Wiedźmin'. Mogę tylko mieć nadzieję, że czytelnicy w Wielkiej Brytanii pokochają Joannę Chyłkę tak samo jak ja - i że utoruję drogę innym" - stwierdził Mróz.

The Bookseller informuje, że pierwsza część serii o Chyłce w wersji anglojęzycznej będzie miała premierę zimą 2023. Nie ujawniono, która z książek Mroza jako druga zostanie przetłumaczona.

Innym powodem do radości dla fanów pisarza jest to, że 14 października w Polsat Box Go udostępniony został serial "Wotum nieufności" na podstawie jego powieści sensacyjnej opowiadającej o świecie polityki.

Wcześniej zrealizowano pięć sezonów serialu "Chyłka", za czym stał TVN. 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Chyłka | Remigiusz Mróz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama