Reklama

Grey's Anatomy

Chirurdzy

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 810
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Koleżanka, lunatyk i duch

SPOILER! Meredith odwiedza kumpela ze studiów, a Izzie nawiedza Denny - zmarły narzeczony lekarki. Zobacz co w ten weekend wydarzy się w Seattle Grace.

Odcinek 86:

Reklama

Niezwykle silne jest to, czego chirurdzy doświadczają na sali operacyjnej.Między lekarzami tworzy się wtedy więź - nierozerwalna i nienazwana,wręcz intymna. Przyjaciółka Meredith z czasów studenckich - dr SadieHarris (Melissa George, znana z seriali: "Agentka o stu twarzach", "In Treatment") niespodziewanie zjawia się w jej domu, bo rozpoczyna staż na chirurgii w Seattle Grace Hospital, i zarówno Derek, jak i Cristina zaczynają być zazdrośni o ich wspólne sekrety

z przeszłości...

Dr Erica Hahn odeszła z pracy i podczas najbliższej operacji zastąpi ją ciesząca się równie wielkim uznaniem w środowisku lekarskim - kardiochirurg, dr Virginia Dixon (w tej roli: Mary

McDonnell - dwukrotnie nominowana do Oscara za role w filmach:"Taniec z wilkami" i "Wygrać z losem"), która nie bez powodu uznawana jest za osobę dziwną.

Nigdy wcześniej też na ostry dyżur w tym szpitalu nie trafił tak niezwykły i makabryczny przypadek.Pacjent został zmiażdżony w śmieciarce i przebity własną kością udową, ale wciąż żyje i lekarze robią wszystko, by go uratować. Gdy dr Dixon operuje wodza Navajo (August Schellenberg), który cierpi, bo dręczy go duch zmarłej

dziewczyny, której serce przeszczepiono mu przed laty, pozostali chirurdzy walczą o życie bezdomnego (Ed Lauter), który nie wyobraża sobie przetrwania na ulicy bez możliwości chodzenia. Natomiast Izzie już zaczyna się przyzwyczajać do tego, że jej zmarły narzeczony, Denny towarzyszy jej przez cały czas podczas tego dyżuru.

Wcześniej oddałaby wszystko, by móc go jeszcze raz dotknąć, a teraz obawia się, że oszalała, jeśli on jej się ukazuje i wydaje się tak realny... Reżyserem tego odcinka jest znany amerykański aktor, Eric Stoltz.

Odcinek 87:

Dzieci boją się nocy z powodu potworów, kryjących się pod łóżkiem. Dorosłych dręczą inne koszmary, ale nie mniej groźne: brak wiary w siebie i żal po stracie ukochanej osoby.

Izzie obawia się, że zwariowała, bo jej zmarły narzeczony, Denny wciąż jej towarzyszy - wspominają chwile wspólnego szczęścia i przeżywają na jawie to, czego nie mieli już szansy zrobić...

Tylko Izzie nie interesują więc doniesienia z izby przyjęć, wszyscy pozostali mieszkańcy domu dr Grey wymykają się w środku nocy do szpitala na wieść, że ratownicy wiozą pacjenta, który wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego - a to najczęstszy przypadek, jaki zostaje wyznaczony do pierwszej samodzielnej operacji.

Gdy rezydencji ścigają się o prawo asystowania, ich stażyści w tajemniczych okolicznościach znikają. Lexie odkrywa, że jej koledzy znieczulili jednego z nich, by ćwiczyć na nim różne procedury medyczne. To koszmarny pomysł, ale prawdziwy horror zaczyna się, gdy Sadie sama oferuje swoje ciało na potrzeby tych ćwiczeń.

Taki swoisty sprawdzian siły charakteru może skończyć się dla niej tragicznie...Tymczasem Owen i Derek zajmują się mężczyzną, który lunatykując spadł z wysoka. Nadal dręczą go nocne lęki, bo dosłownie nokautuje Callie, która również pośpieszyła mu na pomoc. Pacjent jest przekonany, że jego notoryczne problemy ze snem są spowodowane stresem, bo samotnie wychowuje nastoletnią córkę.

Ale dopiero Mark odkrywa, jak bardzo to dziecko jest poszkodowane, odkąd czuwa każdej nocy nad bezpieczeństwem swojego ojca, a przyczyna jego irracjonalnego zachowania może być całkiem inna...

Natomiast pacjentka Alexa jest absolutnie pewna, że cierpi na poważną chorobę. Jej mąż uważa, że jest ona jedynie hipochondryczką, która lubi doprowadzać go do rozpaczy.

Piąty sezon "Chirurgów" można oglądać w sobotę na Polsacie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje