Canal+: Seriale

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 8
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wilk" wraca z drugim sezonem. W jednej z ról Hubert Urbański

Drugi sezon serialu "Wilk" pojawi się w ofercie Canal+ online już w lutym - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Pierwotnie premiera planowana była na lato 2023. W jednej z ról zobaczymy Huberta Urbańskiego.

"Wilk" to bardzo aktualna historia o młodych Polkach i Polakach u progu dorosłości, którzy próbują odnaleźć się w realiach współczesnego świata. Na rzeczywistość, która ich otacza, postpandemiczny świat chaosu, społecznych napięć i galopującego autorytaryzmu nakładają się problemy ich własnego pokolenia. Generacji cyfrowych tubylców towarzyszy spotęgowana przez pandemię niepewność, izolacja i samotność. W tych warunkach młodzi muszą dokonać wyboru, na ile chcą być egoistami i indywidualistami, a jak pociągający jest dla nich świat relacji i wspólnoty. Nierozłączną częścią kultury i tożsamości pokolenia 'Wilka' jest hip-hop, dlatego w ścieżce dźwiękowej serialu usłyszymy wiele kawałków tego gatunku, a w obsadzie aktorskiej zobaczymy Kuqe 2115, Trombę oraz Bedoesa.

Reklama

W drugim sezonie "Wilka" zagrają aktorzy młodego pokolenia: Waleria Gorobets ("Apokawixa") czy debiutująca Jessica Polak. W rolę rodzica jednej z bohaterek wcieli się Hubert Urbański

Reżyserem oraz scenarzystą "Wilka" jest urodzony w 1997 roku Jan Dybus, przedstawiciel nowego pokolenia twórców, wychowanych na krótkich i dynamicznych historiach. Za produkcję serialu ze strony Papaya Films odpowiadają Kacper Sawicki i Michał Wojciechowski.

"Wilk": Tak żyją i odczuwają młodzi ludzie

"Autentyczność i aktualność to nadal jeden z największych atutów 'Wika'. Nastolatkowie, tak jak nikt inny, są wyczuleni na fałsz i przekłamania. Dlatego pisząc serial, używaliśmy ich języka, a w warstwie wizualnej czerpaliśmy inspiracje nie tylko z filmów i seriali, ale również teledysków i chatów. Pływająca, wręcz mało fabularna kamera jest naszym znakiem rozpoznawczym. Również z tego powodu w udźwiękowieniu serialu znajdą się hity, które towarzyszą młodym na każdej imprezie czy przejażdżce autem. Chcemy, aby podczas oglądania 'Wilka' poczuli oni, że to ich świat" - mówi scenarzysta i reżyser "Wilka", Jan Dybus.

W pierwszym sezonie twórcy skupili się na skali mikro. Przedstawiając historię dwóch różnych rodzin, próbowali pokazać, w jaki sposób wychowanie wpływa na podejmowane decyzje i relacje interpersonalne osób wchodzących w dorosłość. Tocząca się w tle opowieść o narastających niepokojach społecznych, ograniczającym wolność lockdownie wojskowym oraz wynikających z tego strajkach, dała pretekst do ciekawych obserwacji i porównań. Czy opresyjny schemat zarządzania krajem, który ogranicza wolność obywateli i nie respektuje głosu ludzi, nie jest tym samym schematem, który w skali mikro objawia się wychowywaniem młodych osób bez próby ich zrozumienia i zadbania o potrzeby?

"'Wilk' to projekt tworzony w niestandardowy i innowacyjny sposób. Tak jak żyją i odczuwają młodzi ludzie, czyli szybko. W zespole produkcyjnym łączymy debiutantów z najbardziej doświadczonymi warsztatowo twórcami. Pracujemy z ludźmi, którzy wnoszą do projektu podzielane przez nas wszystkich wartości, a różne pokolenia po dwóch stronach kamery są gwarantem tego, że obraz, który tworzymy, jest autentyczny i aktualny. Jednocześnie sam format 'Wilka' jest możliwy dzięki temu, że proces jego tworzenia, od scenariusza poprzez casting, przygotowania do zdjęć czy dobór lokacji, jest realizowany sprawniej niż w tradycyjnej produkcji" - mówi Kacper Sawicki, producent serialu, szef Papaya Films.

"Produkujemy 'Wilka', bo historie coming of age są ważne nie tylko dla młodego widza, ale też dla pokolenia ich 40, 50-letnich dziś rodziców, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak wygląda świat ich dzieci. Przy tym serialu pracujemy z zupełnie nowym pokoleniem twórców, którym też dajemy szansę na wypłynięcie na szersze wody, do masowego widza. Taki mecenat to również nasza misja" - mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji Canal+ Polska. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wilk (serial) | Hubert Urbański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy