Canal+: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 24
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Powrót": Nowy serial Canal+ poruszy temat zmartwychwstania?

Koniec może być nowym początkiem. Każdy myślał kiedyś o tym, co zrobiłby, gdyby mógł zmienić swoje życie i spróbować raz jeszcze. W wyniku nieprawdopodobnego, owianego tajemnicą wydarzenia Jan wychodzi z grobu i dostaje drugą szansę. Czym jest zmartwychwstanie w kontekście nowej produkcji POWRÓT? Twórcy oraz aktorzy przybliżają najbardziej zaskakujący element fabuły serialu. Premiera już 15 kwietnia na CANAL+ online i antenie CANAL+ Premium.

Druga szansa od losu

Motyw odrodzenia po śmierci, znany w kulturze jeszcze na długo przed religią chrześcijańską, przypisany był głównie bogom. Ścieżka: życie, potem śmierć, a następnie powrót jest zakorzeniona w naszym sposobie myślenia o świecie od tysiącleci. Zmartwychwstanie, "życie po życiu" obecne jest nie tylko w religii, ale również w kulturze, sztuce, malarstwie, literaturze czy w końcu - na ekranie. Jednak w "Powrocie" to nie żadne bóstwo, tylko zwykły czterdziestolatek - Jan - dostaje od losu drugą szansę. Czy wykorzysta ją, żeby coś zmienić?

"Nie rozważamy tego faktu w kategoriach religijnych. Zmartwychwstanie jest takim triggerem, złapaniem widza w "pułapkę" i zaproszeniem do wspólnej podróży" - mówi Bartłomiej Topa, odtwórca głównej roli Jana. "Cudowne jest w tym serialu to, że ta druga szansa, tzw. dubel życia, jest możliwy" - dodaje Magdalena Walach, serialowa żona Jana, Agata. "Każdy z nas ma pewnie takie marzenie, żeby to jego życie potoczyło się inaczej" - komentuje także Kinga Preis, występująca w roli pracującej w piekarni Anety.

Reklama

"Powrót": Fabuła serialu

"Powrót" to opowieść o prowadzącym zwykłe i proste życie facecie - Janie Starosteckim - który na samym początku tej historii umiera na zawał serca, po czym... zmartwychwstaje! Początkowo euforyczny szybko odkrywa, że jego dotychczasowe życie było warte mniej, niż sądził i nikt nie przejął się jego śmiercią. Żona - Agata - wyrzuciła na śmietnik wszystkie jego rzeczy i ruszyła dalej. Jan wykorzystuje swój powrót - zaczyna żyć inaczej i szuka nowych perspektyw, zmienia swój sposób patrzenia na świat. Pytanie brzmi, czy to rzeczywiście przyniesie mu szczęście? Czy śmierć tchnie w niego nowe życie?

"Powrót" to przede wszystkim komedia. W drugiej warstwie jednak skrywa w sobie refleksję i otacza widza siłą męskich i damskich przyjaźni, wolności, miłości i chęci do życia. Udowadnia, że na zmiany nigdy nie jest za późno.
Reżyserem serialu POWRÓT jest Adrian Panek ("Daas", "Wilkołak"), a autorem scenariusza - Krzysztof Rak ("Bogowie", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"). Za zdjęcia odpowiada Karina Kleszczewska ("Hiszpanka"), za scenografię Daria Dwornik ("Kruk"), a za kostiumy Małgorzata Fudala ("Klangor"). Producentem serialu jest Wonder Films - dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów: Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk.

"Powrót": Kiedy premiera?

Premiera POWROTU już 15 kwietnia. Serial produkcji oryginalnej CANAL+ będzie można obejrzeć na antenie CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Canal+: Seriale | Powrót (serial)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy