Canal+: Seriale

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 8
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Powrót": Nagi Bartłomiej Topa na plakacie serialu Canal+. Kiedy premiera?

Na 15 kwietnia zaplanowano premierę nowego serialu Canal+ "Powrót". Pojawiła się właśnie pierwsza teaserowa zapowiedź produkcji, w której główną rolę zagrał Bartłomiej Topa.

"Powrót" opowie historię mężczyzny, któremu śmierć przemeblowała życie. Główny bohater, czterdziestoletni Jan, nagle umiera na zawał serca, ale... zmartwychwstaje. I, o zgrozo, widzi, że jego dotychczasowe życie było warte jeszcze mniej, niż sądził. Czy jego niespodziewany powrót cokolwiek zmieni?

Produkcję Canal+ reklamuje plakat autorstwa znanego fotografa, Jacka Poremby. Plakat w metaforyczny sposób nawiązuje do fabuły, a jego realizacja była dużym artystycznym wyzwaniem.

Reklama

"Powrót": Bartłomiej Topa w pozycji embrionalnej

"Przedstawiając bohatera w pozycji embrionalnej, zależało nam na tym, aby pokazać jego ponowne narodziny. Dlatego Jan na plakacie jest zawieszony w nieokreślonej przestrzeni, połączony pępowiną z umownym wszechświatem. Wykonanie zdjęcia było nie tylko artystycznym, ale przede wszystkim technicznym wyzwaniem. To efekt, którego nie dałoby się osiągnąć w programie graficznym. Stworzyliśmy specjalną konstrukcję, gdzie na wysokości kilku metrów umieściliśmy przezroczyste pleksi, które utrzymywało aktora na potrzeby sesji. Kluczowe było odpowiednie jej oświetlenie oraz charakteryzacja Bartka, dzięki czemu uzyskaliśmy efekt nie z tego świata" - mówi Jacek Poremba.

"Ostatnie dwa lata dla wielu ludzi były punktem zwrotnym, w którym zaczęli myśleć o poważnych zmianach w swoim życiu. Jednak jak bywa z tego typu postanowieniami, większość z nas niewiele zrobiła. O tym jest 'Powrót'. O całym naszym popapranym świecie, który ciągle testuje naszą wytrzymałość. To historia o potrzebie odrodzenia i prawdziwej wolności, która zmienia nasze życie na lepsze. 'Powrót' to pozytywna opowieść, która może skłonić do zastanowienia. A przy sposobności na pewno rozbawić" mówi autor scenariusza i producent kreatywny "Powrotu", Krzysztof Rak.

"Powrót": Bartłomiej Topa... zmartwychwstaje

Autorką teasera jest Karina Kleszczewska, realizująca zdjęcia do całego serialu. "Chciałam w nim oddać stan głównego bohatera tuż przed jego powrotem, który jest jego drugą szansą. Atmosferę tego planu budowaliśmy światłem i muzyką" - mówi Kleszczewska.

W głównej roli występuje Bartłomiej Topa, któremu towarzyszą między innymi Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Walach, Maria Dębska i Matylda Giegżno.

"Jestem przekonany, że to będzie wyjątkowy serial, który zainspiruje, ale też będzie bawił i wywoła emocje, których żaden inny serial jeszcze nie wywołał" - mówi Bartłomiej Topa.

Wszystkie odcinki wyreżyserował Adrian Panek ("Daas", "Wilkołak"). Za zdjęcia odpowiada Karina Kleszczewska ("Hiszpanka"), za scenografię Daria Dwornik ("Kruk"), a za kostiumy Małgorzata Fudala ("Klangor"). Producentem serialu jest Wonder Films - dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów: Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Powrót (2022)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy