Canal+: Seriale

Ocena
serialu
6,2
Niezły
Ocen: 9
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Canal+: "Yellowjackets", "Wystawieni" i inne propozycje na czerwiec

Jakie seriale i filmy trafią w czerwcu na platformę Canal+ online?

"Silent Twins", premiera: 10 czerwca

Oparta na faktach opowieść o bliźniaczkach z Walii została doceniona przez krytyków m.in. za szczerość w opowiadaniu poruszającej historii oraz fantastyczne kreacje odtwórczyń głównych ról. June i Jennifer przyszły na świat w latach 60. w walijskiej rodzinie karaibskich imigrantów. Siostry, które przez pierwsze lata życia były radosnymi dziećmi, w pewnym momencie odmówiły komunikacji ze światem zewnętrznym. Ten pakt milczenia był formą wołania o pomoc bliźniaczek nękanych przez rówieśników z powodu koloru skóry. Mimo starań rodziców June i Jennifer przez lata  utrzymywały kontakt wyłącznie ze sobą, a ich więź z czasem zaczęła mieć na nie destrukcyjny wpływ.W role sióstr wcieliły się Letitia Wright i Tamara Lawrance.

Reklama

"Sortownia", premiera: 16 czerwca

Wstrząsający thriller osadzony w realiach oddziału ratunkowego jednego z warszawskich szpitali.  Serial w reżyserii Anny Kazejak powstał na podstawie scenariusza autorstwa Joanny Kozłowskiej, Wiktora Piątkowskiego, Moniki Powalisz i Michała Wawrzeckiego. Historia Jacka Wolińskiego, lekarza SOR-u, który od wielu lat w całości poświęca życie pracy. I choć medycyna z pewnością jest jego powołaniem, poczucie władzy nad ludzkim życiem doprowadza go do moralnego dylematu. Z każdym kolejnym, trafiającym na oddział ratunkowy przypadkiem jest coraz bardziej rozdarty między etyką lekarską, a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości tym, którym przewinienia mogłyby ujść na sucho. W 8-odcinkowej produkcji CANAL+ Polska i Telewizji Polsat  obok odtwórcy głównej roli Andrzeja Chyry występują młode, wyraziste aktorki Jaśmina Polak, Olga Goldys i Natalia Jędruś.

Serial dostępny będzie w CANAL+ online i w  serwisie POLSAT BOX GO. Premiera: 16 czerwca

"Fabelmanowie", premiera: 18 czerwca

Ten niejako autobiograficzny obraz to hołd dla kina i powrót legendarnego reżysera do czasów dzieciństwa, kiedy to zaczęła się jego fascynacja dziesiątą muzą. Film opowiada o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, syna twardo stąpającego po ziemi inżyniera i niespełnionej  pianistki. Te dwie różne postawy rodziców mają ogromny wpływ na wrażliwego nastolatka, który z kamerą ojca stawia pierwsze kroki w świecie kina. Filmy stają się dla niego formą komunikacji niewymagającej słów. Komunikacji m.in. z członkami rodziny, których relacje, sekrety i dramaty są ważnym elementem historii Sammy’ego.

"ŚUBUK", premiera: 25 czerwca

Małgorzata Gorol, Aleksandra Konieczna i Andrzej Seweryn w nagrodzonym Złotym Lwem filmie opowiadającym prawdziwą historię walki z bezdusznym systemem. Reżyserem obrazu jest Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem stworzył także scenariusz. Maryśka zaszła w nieplanowaną ciążę pod koniec lat 80. Ojciec dziecka, sporo starszy milicjant Darek, próbuje zmusić  partnerkę do aborcji. Ta jednak decyduje się na samotne macierzyństwo, a pomoc w wychowaniu proponuje siostra dziewczyny. Po kilku latach Marta znika jednak z życia chłopca i jego matki, a Maryśka zaczyna zauważać, że Kuba znacznie różni się od swoich rówieśników. U posługującego się tylko jednym słowem - "śubuk" - chłopca, lekarze diagnozują autyzm. Dla młodej matki rozpoczyna to walkę z systemem, biurokracją i bezdusznością. Walkę o społeczną akceptację, zrozumienie, a przede wszystkim godne życie dla syna.

"Baronowie", premiera: po dwa odcinki w poniedziałki od 5.06

Osadzona w latach 70. produkcja oparta luźno o historię założycieli dwóch legendarnych marek surferskich Rip Curl i Quicksilver. Stworzony przez Michaela Lawrence'a, Johna Molloya i Liz Doran serial opowiada o grupie przedsiębiorczych miłośników pływania na desce, którzy swoją pasję postanawiają zamienić w biznes. Snapper Webster i Bill Trotter Dwyre pracują razem przy produkcji pianek. Między kumplami rodzi się konflikt, a dawni przyjaciele zakładają konkurujące ze sobą firmy, stając się zaciekłymi rywalami.

"Yellowjackets", premiera 2. sezonu: w środy od 28.06

Drugi sezon zaczyna się dwa miesiące po tragicznych wydarzeniach z pierwszej serii. Po katastrofie lotniczej uczennice z licealnej drużyny przebywają w odległej północnej dziczy. Surowe warunki zimy nasilają się z dnia na dzień, a psychika nastolatek pogarsza się równie szybko, zwłaszcza że zmuszone są do podejmowania skrajnie trudnych decyzji w walce o przetrwanie. Równocześnie śledzimy losy ocalałych ponad dwie dekady później, gdy wydarzenia z przeszłości wciąż nie dają o sobie zapomnieć.

"Ja też nienawidzę Suzie", premiera: w poniedziałki od 12.06

Ekscentryczna gwiazda próbuje odbudować swoją karierę, biorąc udział w telewizyjnym tanecznym show - "Dance Crazee Xmas". W międzyczasie spiera się przed sądem ze swoim byłym mężem o to, z kim spędzi święta ich syn Frank. Czy upadłej celebrytce uda się odbudować życie i wrócić na pierwsze strony gazet w wielkim stylu? Na ekranie Piper towarzyszą m.in. Leila Farzad oraz Daniel Ings.

"Wystawieni 3", premiera: po trzy premierowe odcinki we wtorki od 20.06

Finałowy akt nagradzanego projektu artystycznego, który zapoczątkowany został w czasach pandemii COVID-19. Kolejny aktorski popis znanego z serialu "Dobry omen" duetu: Davida Tennanta (seriale "Broadchurch", "Jessica Jones") i Michaela Sheena ("Pasażerowie", "Wszyscy moi mężczyźni").

Podczas gdy dwa pierwsze sezony serialu zrealizowanego w formie wideokonferencji skupiały się na życiu w dobie covidowych obostrzeń, trzeci podąża za parą aktorów, gdy porzuciwszy internetowe komunikatory, z powodzeniem kontynuują aktorskie kariery. W nowych odcinkach obok Tennanta i Sheena, którzy ponownie grają fabularyzowane wersje samych siebie, pojawiają się ich partnerki Georgia Tennant i Anna Lundberg oraz inni - prawdziwi rzecz jasna - członkowie ich rodzin. W serialu występuje także jego twórca (scenarzysta i reżyser) Simon Evans. Ponownie nie zabraknie gościnnych występów celebrytów z najwyższej półki. W poprzednich sezonach w serialu pojawili się m.in. Judi Dench, Whoopi Goldberg i Samuel L. Jackson.

Zobacz też:

Polsat Box Go: Trzymający thriller z Andrzejem Chyrą! "Sortownia" już 16 czerwca

TUDUM 2023: Netflix ogłasza datę tegorocznego wydarzenia dla fanów! Wcześniej, niż się spodziewano

SkyShowtime: Nowości na czerwiec 2023! Nie tylko "Warszawianka"

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Canal+: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama