"Breaking Bad" 12 lat później. Co robią dzisiaj gwiazdy kultowego serialu?
W tym roku minie 12 lat od zakończenia kultowego serialu "Breaking Bad". Wielbiciele seriali wciąż pamiętają walczącego ze złośliwą chorobą nauczyciela chemii Waltera White’a i jego partnera w interesach Jessego Pinkmana. Co dziś robią Bryan Cranston, Aaron Paul i inni z obsady? Sprawdzamy, jak zmienili się przez lata.
Serial Breaking Bad to jedna z najbardziej kultowych produkcji ostatnich kilkunastu lat. Produkcja zdobyła uznanie krytyków na całym świecie i została obsypana wieloma nagrodami - na przestrzeni lat otrzymała aż 16 statuetek Emmy, które uchodzą za telewizyjny odpowiednik Oscarów. Historia nauczyciela chemii Waltera White’a, który po usłyszeniu przerażającej diagnozy o śmiertelnej chorobie postanawia zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę, zostając producentem niedozwolonych substancji, do dziś fascynuje i gromadzi nowych fanów.
Serial zakończył się w 2013 roku po pięciu emocjonujących sezonach. Dziś, 12 lat później, sprawdzamy, jak potoczyły się losy głównych aktorów.
Po sukcesie "Breaking Bad" Bryan Cranston nie zwolnił tempa i rozwijał zarówno karierę filmową i telewizyjną, jak i teatralną. W latach 2015-2019 współtworzył i okazjonalnie pojawiał się w serialu kryminalnym "Pete kombinator" i występował w jednej z głównych ról w serii "Your Honor". Z kolei w teatrze, już rok po zakończeniu przygody z "Breaking Bad" zdobył nagrodę Tony dla najlepszego aktora w sztuce za rolę prezydenta Lyndona B. Johnsona w broadwayowskim "All the Way" (2014), którą powtórzył w produkcji HBO z 2016 roku, powstałej na kanwie przedstawienia. Doczekał się też nominacji do Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za portret Daltona Trumbo w filmie "Trumbo".
Choć "Breaking Bad" skończyło się 12 lat Aaron Paul i Bryan Cranston wciąż utrzymują kontakt. Założyli wspólnie firmę produkującą napoje wyskokowe, która zdobyła uznanie na rynku. Aktor wrócił do roli Jesse'ego Pinkmana w 2019 roku w w filmie "El Camino: Film "Breaking Bad", który stał się zamknięciem wątku jego postaci, oraz w finałowym sezonie "Zadzwoń do Saula". W 2014 roku wystąpił w filmie akcji "Need for Speed". Później pojawił się w takich produkcjach jak "Exodus: Bogowie i królowie" Ridleya Scotta czy "To, co stracone".
Bob Odenkirk po zakończeniu "Breaking Bad" kontynuował przygodę ze światem serialu za sprawą spin-offowi "Zadzwoń do Saula". Rola ta przyniosła Odenkirkowi wiele nagród i nominacji, a sam serial został ciepło przyjęty przez krytyków. Wystąpił też u Grety Gerwig w "Małych kobietkach". Aktor przeżył też trudne chwile po tym, jak doznał zawału serca na planie spin-offu "Breaking Bad". Od tej pory otwarcie mówi o swojej rekonwalescencji i zmianie stylu życia. Nadal jest aktywny zawodowo, rozwijając nowe projekty w telewizji i kinie.
Rola żony głównego Waltera White'a przyniosła Annie Gunn dwie nagrody Emmy. Choć wraz z rozwojem jej postaci, fani momentami okazywali jej mało sympatyczne uczucia, aktorka nie żałuje przyjęcia roli, ponieważ była dla niej transformująca. Od czasu zakończenia "Breaking Bad" Gunn stale pracuje, regularnie występując w dramatach kryminalnych - choćby w "Gracepoint" czy "Uwikłanej". Niedawno można ją było też oglądać w produkcji "Sugar" z Colinem Farrellem w roli głównej.
Dean Norris po zakończeniu serialu kontynuował karierę w serialach i filmach. W latach 2013–2015 wcielał się w rolę „Dużego Jima” Renniego w serialu "Pod kopułą". Regularnie grywa role twardych, charyzmatycznych postaci w dramatach, thrillerach i filmach akcji. Aktor angażuje się również w działalność społeczną i charytatywną, m.in. wspierając projekty edukacyjne. Prywatnie Dean Norris prowadzi wytwórnię napoju wyskokowego na bazie pszenicy/jęczmienia w Kalifornii.
Rola Waltera Jr. była dla niego przełomem. Ostatnio grał złoczyńcę w serialu "Strażnicy sprawiedliwości" - serialu telewizyjnym o superbohaterach stworzonym, wyreżyserowanym, napisanym i wyprodukowanym przez Adiego Shankara. Jest ambasadorem United Cerebral Palsy, organizacji non-profit, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością, którą zdiagnozowano u Mittego w wieku 3 lat.
ZOBACZ TEŻ:
Unifrance Rendez-Vous: byliśmy na przeglądzie najciekawszych francuskich nowości