Reklama

Bez tajemnic

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 302
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Janda gra najtrudniejszą rolę w swoim życiu!

- To jedna z najtrudniejszych ról w moim życiu - mówi o swoim nowym wcieleniu Krystyna Janda, czyli Barbara Lewicka z "Bez tajemnic". Już jutro - 11 października - aktorka po raz pierwszy zagra Danutę Wałęsę.


Kiedy jesienią ubiegłego roku ukazała się w księgarniach książka "Marzenia i tajemnice" Danuty Wałęsy, Krystyna Janda od razu pomyślała, że autobiograficzna opowieść żony legendarnego przywódcy Solidarności to doskonały materiał na monodram.

Reklama

Osobiście zwróciła się do autorki z prośbą o pozwolenie na adaptację jej wspomnień i stworzenie na ich podstawie sztuki teatralnej. Już jutro Krystyna Janda po raz pierwszy stanie na scenie jako Danuta Wałęsa. Bohaterka przedstawienia "Danuta W." zapowiedziała swoją obecność na premierze spektaklu.

- Tę adaptację robiłam bardzo długo, ale nie dlatego, że nie wiedziałam jak. Ważyłam każde słowo. Jest to przecież opowieść z prezydentem w tle, z historią tego kraju za plecami, padają nazwiska, szczegóły niektórych ekstremalnych sytuacji. Wybierając jedne, a pomijając drugie rzeczy, mogłam nieumyślnie przesunąć sprawy w stronę, której nie zaakceptowaliby widzowie i sama pani Danuta - mówiła Krystyna Janda podczas spotkania z dziennikarzami, których zaprosiła do stołecznego Teatru Polonia na jedną z ostatnich prób przed premierą "Danuty W."

Aktorka nie kryła, że rola, w jaką się wciela, to dla niej ogromne wyzwanie.

- Ta rola troszeczkę wychodzi poza granice zawodu aktora, bo to nie jest gra, ale relacjonowanie historii Danuty Wałęsowej. Pierwszy raz marzę, żeby się nie rozpłakać na scenie - zwierzyła się po próbie.

Krystyna Janda sama dokonała adaptacji scenicznej książki żony byłego prezydenta. Reżyserii monodramu podjął się Janusz Zaorski, który na spotkaniu z mediami powiedział:

- W tym monodramie jest miejsce i na śmiech, i na płacz. Historia Danuty Wałęsowej to temat bliski chyba wszystkim Polakom. Mam nadzieję, że skoro było tak wielkie zapotrzebowanie na książkę, to spektakl też będzie cieszył się powodzeniem.

Uroczysta premiera "Danuty W." odbędzie się już jutro - w czwartek 11 października - w Gdańsku, a dzień później w Warszawie. Od piątku spektakl wejdzie na afisz kierowanego przez Krystynę Jandę Teatru Polonia.

Dowiedz się więcej na temat: Krystyna Janda | Bez tajemnic | Monodram Danuta W. | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje