Reklama

Beverly Hills, 90210

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 329
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Beverly Hills, 90210": Brian Austin Green - człowiek, który nienawidzi sławy

Briana Austina Greena pamiętamy głównie z dwóch powodów - roli Davida Silvera w "Beverly Hills, 90210" oraz związku z przepiękną Megan Fox. Co wyszło mu na lepsze? Tego dowiecie się z naszego tekstu, a perypetie jego bohatera możecie śledzić codziennie od poniedziałku do piątku na CBS Drama.


 

Reklama

No dobrze, to że Brian Austin Green znany jest tylko z dwóch rzeczy w swoim życiu, jest dość daleko idącym uproszczeniem. Bo przecież ten urodzony w 1973 roku kalifornijski aktor zagrał też w "Kronikach Sarah Connor", gdzie wcielił się w Dereka Reese’a czy w "Gotowych na wszystko", w których przez cały 2010 rok kreował postać kochanka Bree.  Ale cofnijmy się znów do początku lat 90. XX wieku.

Być aktorem, być raperem

Przed pojawianiem się w obsadzie "Beverly Hills, 90210" Greena przez trzy lata mogliśmy oglądać w serialu CBS "Knots Landing". W 1990 roku Aaron Spelling  zaproponował mu rolę w operze mydlanej o życiu nastolatków z najbogatszej części  Los Angeles. Mówi się, że postać Davida Silvera była wzorowana na charakterze samego aktora i wydaje się, że nie ma w tym dużej przesady.

David był didżejem szkolnego radiowęzła, udzielał się także w tej roli na kilku imprezach uczniów West Beverly High. Swojemu muzycznemu powołaniu pozostał wierny także w college’u. Niestety nie zrobił kariery w przemyśle muzycznym.

Ten wątek silnie przenika się z biografią samego Briana Austina Greena, który, idąc w ślady swojego bohatera (a także własnego ojca, perkusisty) również próbował swoich sił w muzyce. Aktor nagrał w 1996 roku rapowy album "One Stop Carnival", który nie spotkał się z ciepłym przyjęciem.   

Tymczasem los rzucał serialowego Davida w kolejne tarapaty. Na krótki czas uzależnił się od narkotyków, otarł się też o aresztowanie. Tylko dzięki pomocy przyjaciela, Dylana, uniknął konfliktu z prawem. Mimo wielu prób, nie udało mu się rozpocząć kariery muzycznej, jednak często podejmował pracę związaną z show-biznesem. Był dziennikarzem muzycznym w gazecie założonej przez Brandona i Steve’a. Prowadził klub The Peach Pit After Dark, a także udzielał się w zespole Jaspera McQuade’a.

Miłością życia Davida Silvera okazała się Donna Martin. W drugim sezonie serialu wybrali się na tańce jako przyjaciele, ale imprezę opuścili już jako para. Ich związek przeżywał wzloty i upadki. Po dwóch latach David zdradził Donnę, co doprowadziło do rozstania. Po tym Silver wdał się w romans z Clare, a następnie z Valerie. Czas jednak leczy wszystkie rany, miłość jest ślepa, a los jest przewrotny. David i Donna znów zeszli się po latach i zostali małżeństwem.

Jako mąż...Jeśli o małżeństwie mowa, to pisząc o Brianie Austinie Greenie nie można nie wspomnieć o jego związku ze sławną Megan Fox. Poznali się w 2004 roku na planie jednego z filmów i pobrali w 2010, po sześciu latach związku. Tuż przed ślubem jeden z kalifornijskich paparazzi oskarżył aktora o pobicie.

Brian wypowiadał się później na temat tego, jak źle znosi nagłą sławę i ciągłą inwazję mediów w swoje życie prywatne: To do tej pory nie był taki problem, ale po tym, jak Megan zagrała w ‘Transformers’, zaczęło się. Nigdy nie doświadczyłem takiego zainteresowania ze strony fotografów, bo w erze ‘Beverly Hills, 90210’ wciąż wywoływało się zdjęcia z kliszy i sprzedawało do gazet na sztuki. To było zupełnie inne doświadczenie. Nienawidziłem swojej sławy związanej z ‘Beverly...’. Nie jestem ekstrawertykiem. Mam 37 lat. Mam piękną żonę. Mam wspaniałego syna. Kocham zawód aktora, ale to tylko mój zawód - tłumaczył aktor w 2010 roku.

Zawiódł go zawód?

W zawodzie aktora Brian odnosił pewne sukcesy. Nigdy nie zyskał jednak sławy, jaka spłynęła na jego żonę po jej występie w kasowym "Transformers".

Po zakończeniu dziesięcioletniej przygody z "Beverly Hills, 90210" Green pojawiał się w serialach, głównie gościnnie. W 2008 roku wcielił się w rolę Dereka Reese’a w serialu science fiction "Kroniki Sarah Connor", a jego rola spotkała się z uznaniem fanów. Rok później dołączył do obsady "Smallville" jako Metallo. W roku 2010 zasilił obsadę kultowych "Gotowych na wszystko", gdzie uwodził Bree jako Keith.

Aktualnie aktor występuje u boku Charliego Sheena w serialu "Jeden gniewny Charlie". 

Dowiedz się więcej na temat: Brian Austin Green

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje