Reklama

Beverly Hills, 90210

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 343
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Beverly Hills, 90210": Andrea Zuckerman - najstarsza, najmądrzejsza i... wcale nie taka grzeczna!

Niepozorna licealistka, która w serialu miała prawie... 30 lat! Mało kto wie, że grająca Andreę Gabrielle Cateris rolę dostała dzięki oszustwu. Zuckerman pamiętamy jako beznadziejnie zakochaną w Brandonie kujonkę. A czego o niej nie wiemy? Pamiętajcie, że losy bohaterów kultowego "Beverly Hills, 90210" możecie śledzić na CBS Drama, w dni robocze, o 10:00, 14:00 i 21:00!


Najstarsza licealistka w West Beverly High

Reklama

Gabrielle Cateris urodziła się w 1961 roku, łatwo więc policzyć, że kiedy zaczynała swoją przygodę z "Beverly Hills, 90210" miała już 29 lat. Nie przeszkodziło jej to wiarygodnie wcielać się w licealistkę. Jak się okazuje, rolę dostała dzięki oszustwu!

- Udałam się do prawnika, żeby upewnić się, czy mogę podpisywać kontrakty nie ujawniając swojego wieku - zdradziła aktorka w jednym z wywiadów.

- Odparł: "Oczywiście, musisz jedynie powiedzieć, że masz więcej, niż 21 lat". Właśnie tak dostałam tę rolę. Później jeden z dziennikarzy dopytywał o mój wiek, a ja nie chciałam go zdradzić. Jednak on nie dawał za wygraną aż w końcu znalazł datę moich urodzin przez wydział komunikacji, a następnie ją opublikował. Byłam wtedy załamana. Myślałam, że zostanę wyrzucona serialu... Ale w tym czasie "Beverly Hills, 90210" zdążyło zadomowić się w telewizji, więc zostałam - dodaje Carteris.

Andreę i Gabrielle więcej dzieliło niż łączyło. Wspólne dla obu pań jest jedynie pochodzenie, aktorka ma bowiem korzenie żydowskie. Obie nie wychowywały się również w bogatych dzielnicach. Andrea ukrywała przed kolegami z West Beverly High, że mieszkała w jednej z uboższych dzielnic Los Angeles, natomiast Carteris, po rozwodzie rodziców, razem z matką i bratem bliźniakiem musiała przenieść się do San Francisco. 

I tu podobieństwa się kończą. Gabrielle od wczesnych lat interesowała się sztuką, w szczególności baletem. Jako 16-latka wyjechała w tournée po Europie i występowała jako... mim! W przeciwieństwie do Andrei, której nie w głowie były tańce, hulanki i swawole, Zuckerman była najbardziej odpowiedzialna i najmądrzejsza ze wszystkich młodych bohaterów "Beverly Hills, 90210".

Andrea i szkoła

Serialowa Andrea była zamkniętą w sobie, zahukaną rudowłosą dziewczyną, która beznadziejnie kochała się w Brandonie Walshu (czyżby dlatego dała mu posadę redaktora działu sportowego?). W liceum prowadziła szkolną gazetkę i często angażowała się w akcje charytatywne i społeczne (np. przeciwko rasizmowi czy walce z AIDS). Jej największym, marzeniem było studiowanie w Yale. Po zakończeniu nauki w szkole średniej Andrea musiała wybrać uniwersytet bliżej domu, gdyż opiekowała się chorą babcią.

Andrea i moda

Nietrudno zauważyć, że stroje Andrei odbiegały od ubiorów jej koleżanek. Dziewczyna lubiła więcej zakrywać niż odkrywać. Kształtny biust chowała pod luźnymi koszulami i kamizelkami, a piękne zielone oczy chowała za okularami w rogowych oprawkach, które podkreślały jej styl kujonki. Nawet na plaży nie paradowała w skąpym bikini. Nic dziwnego, że powodzeniem zaczęła cieszyć się dopiero w college’u, gdzie doceniono jej intelekt...

Andrea i faceci

Jak wszyscy wiemy Andrea była szaleńczo zakochana w Brandonie, z którym tak naprawdę nigdy nie stworzyła poważniejszego związku. Młody Walsh był bardziej zauroczony jej intelektem, aniżeli odczuwał do niej pociąg fizyczny. Być może dlatego, że Zuckerman nie była typową pięknością. "Są lepsze sposoby na popularność niż chwalenie się swoimi podbojami seksualnymi" - zwykła mawiać. Nic więc dziwnego, że w szkole chłopcy woleli adorować jej przyjaciółki - Brendę, Kelly czy Donnę. Z tą ostatnią zawarła swoisty "pakt dziewictwa" - obie postanowiły oddać cnotę tylko temu jedynemu. Andrea słowa nie dotrzymała: w college’u zakochała się w swoim wykładowcy i to z nim straciła cnotę. Wkrótce potem poznała barmana Jessego i zaszła w ciążę. Para wzięła też ślub, a ojcem chrzestnym małej Hanny był nie kto inny, jak Brandon.

Co ciekawe, skromna i cnotliwa Andrea nie odnalazła się w życiu małżeńskim i wciąż poszukiwała przygód. Wdała się w romans z lekarzem Peterem, ale w porę opamiętała się i z podkulonym ogonem wróciła do męża. Razem wyjechali na wymarzony Uniwersytet Yale.

Życie po "Beverly Hills, 90210"

Jak większość członków obsady "Beverly Hills, 90210", także Cateris nie odniosła spektakularnego sukcesu, jaki wróżono gwiazdom serialu. Zagrała jeszcze w kilku filmach i pojawiła się gościnnie w kilkunastu serialach. W 2011 roku wybrano ją na prezydenta American Federation of Television and Radio Artists Los Angeles, a po połączeniu AFTRA ze Screen Actors' Guild została krajowym wiceprezydentem organizacji. Prywatnie jest mamą dwóch córek i żoną maklera giełdowego Charlesa Isaacsa.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Beverly Hills

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje