Belfer

Ocena
serialu
6,6
Niezły
Ocen: 1359
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Marek Kalita kończy 65 lat. Głośniej niż o jego rolach jest o jego życiu prywatnym

Marek Kalita, aktor znany z takich tytułów jak "Drogówka", "Pajęczyna", czy seriali: "Wataha", "Szadź" oraz najnowszy "Belfer", kończy właśnie 65 lat. Mimo bogatego dorobku artystycznego głośniej niż o rolach jest o jego życiu prywatnym. Aktor od ponad 20 lat jest w związku z dużo młodszą Aleksandrą Popławską. Para dopiero teraz zdecydowała się wziąć sekretny ślub.

Marek Kalita: Kariera

Marek Kalita urodził się 1 października 1958 roku w Bytomiu. Uczył się w liceum w Zabrzu, następnie ukończył studia aktorskie na PWST w Krakowie. Na deskach teatru zadebiutował w 1981 roku jako lokaj-pokojówka w spektaklu "Trans-Atlantyk" Witolda Gombrowicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Był również związany z Teatrem STU w Krakowie, Starym Teatrem w Krakowie, Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Od 2008 występuje w Nowym Teatrze w Warszawie.

Reklama

Można go oglądać zarówno na wielkim, jak i szklanym ekranie. Wystąpił m.in. w "Drogówce", "Innych ludziach", "Chce się żyć", "Wszystko, co kocham", "Pajęczynie", czy serialu "Wataha". Przez kilka lat występował w roli doktora Janusza Kotowicza w "M jak miłość". Ostatnio widzowie mogli go zobaczyć w finałowym sezonie "Belfra". Obecnie pracuje na planie filmu "Niepewność".

Marek Kalita: Aleksandra Popławska nie była jego pierwszą ukochaną

Marek Kalita miał 25 lat i był świeżo upieczonym absolwentem wydziału aktorskiego krakowskiej szkoły teatralnej, gdy na świat przyszła jego córka Natalia - owoc związku, który stworzył z koleżanką ze studiów, Ewą Sąsiadek.

Ewa i Marek byli w sobie bardzo zakochani i pewni, że uda się im razem zbudować szczęśliwą rodzinę. Zanim urodziła się Natalia, wzięli ślub... Niestety, ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Ich córka była jeszcze dzieckiem, gdy zdecydowali się na rozwód.

Nie jest prawdą, że Marek Kalita zostawił żonę z powodu Aleksandry Popławskiej. Rozstał się z Ewą długo przed tym, jak sporo młodsza od niego aktorka pojawiła się w jego życiu. Aleksandra wcześniej była... jego fanką.

Po raz pierwszy Aleksandra Popławska zwróciła uwagę na Marka, oglądając film "Jak narkotyk", w którym grał wykładowcę filozofii. Potem podziwiała go w spektaklach krakowskiego Starego Teatru i na scenie stołecznego Teatru Dramatycznego.

"Naprawdę poznaliśmy się w teatrze Rozmaitości, do którego ściągnął mnie po skończeniu szkoły Grzegorz Jarzyna. Marek już tam pracował" - wspominała w wywiadzie dla magazynu "Pani".

Szybko okazało się, że bardzo wiele ich łączy. Oboje pochodzą z Zabrza i są typowymi Ślązakami, chodzili do tej samej szkoły muzycznej, mają podobne zainteresowania i pasje. "Jest między nami 18 lat różnicy, ale ani tego nie czuję, ani nie widzę, bo Marek młodo wygląda, dba o siebie i o kondycję" - twierdzi aktorka.

Aleksandra Popławska i Marek Kalita wzięli ślub po ponad 20 latach związku

Aktorka bardzo często pytana była o ślub. W jednym z wywiadów wyznała, że nie wyklucza tego w przyszłości. "Może w przyszłości  się zdecyduję, bo jestem w długoletnim związku partnerskim i nie mówię  "nie". Ciągle się zastanawiam" - mówiła.

Wiele wskazuje na to, że przyszłość właśnie nadeszła. Według informacji zebranych przez dziennikarzy "Rewii" wynika, iż po ponad 20 latach związku aktorska para w końcu się pobrała. "Ich ślub odbył się 26 sierpnia w wielkim sekrecie. Aleksandra i Marek chcieli bowiem zachować prywatność. Uroczystość zorganizowali w swoim domu, do którego przybył urzędnik stanu cywilnego" - zdradziła znajoma pary dziennikarzom "Rewii".

Na początku września sama aktorka potwierdziła te informację. "Nie podawałam takiej informacji mediom. To sprawa prywatna, ale jak widać, ktoś z mojego otoczenia bardzo chciał się podzielić tą informacją. No cóż, trzeba zweryfikować przyjaciół. W Wikipedii i tak od lat pisano, że mam męża, więc żadna nowość dla zainteresowanych. Ale tak, wzięłam bardzo 'sekretny' ślub, jak widać" - przyznała w rozmowie z Plejadą. 

swiatseriali/AIM
Dowiedz się więcej na temat: Marek Kalita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy