Reklama

Zofia Zborowska poroniła. Opowiedziała o trudnych momentach

Zofia Zborowska w swoim ostatnim wpisie na Instagramie opowiedziała o niezwykle trudnych chwilach, które spotkały ją w wyniku zmagań z chorobą. Gwiazda poruszyła wiele delikatnych kwestii, nawiązując m.in. do poronienia. Mając na uwadze swoje bolesne doświadczenia, wystosowała ważny apel do kobiet.

Zofia Zborowska-Wrona i ciąża

Zofia Zborowska-Wrona pod koniec lipca urodziła córkę! Aktorka i jej mąż - Andrzej Wrona - powitali na świecie pociechę, której dali imię Nadzieja. Jeszcze będąc w ciąży gwiazda znana m.in. z "Barw szczęścia" zdradziła, dlaczego rodzice zdecydowali się właśnie na taki wybór.

To właśnie wspomniana platforma stała się miejscem wymiany doświadczeń między młodą mamą a śledzącymi jej poczynania internautami. Niedawno Zofia Zborowska postanowiła wykorzystać Instagram także do zwrócenia uwagi na bardzo ważną kwestię: w swoim najnowszym wpisie żona siatkarza sporo miejsca poświęciła tematyce zdrowia, zwracając się głównie do pań. Pojawiły się również odniesienia do ciąży, ale i do poronień. Zofia Zborowska-Wrona otwarcie przyznała, że ma za sobą trudną walkę o dziecko.

Zofia Zborowska-Wrona cierpi na zespół antyfosfolipidowy

Reklama

Zofia Zborowska-Wrona nie bez powodu powróciła pamięcią do niełatwego dla niej czasu; październik jest bowiem miesiącem świadomości utraty ciąży, o czym aktorka również wspomniała.

Aktorka zaapelowała do kobiet, poruszając przy tym delikatny temat poronień:

Wpis Zofii Zborowskiej spotkał się ze sporym odzewem w sieci; w sekcji komentarzy pojawiło się bowiem wiele podziękowań za zwrócenie przez aktorkę uwagi na niezwykle istotną kwestię:

"Jesteś niesamowicie silną kobietą. Gratuluję Ci i dziękuję za to, że pokazujesz, jak jest naprawdę."

"Jesteś Niesamowita Zosiu. Można się od Ciebie uczyć mądrości, podejścia do życia i do ludzi."

Czym jest zespół antyfosfolipidowy, zwany również zespołem Hughesa? To choroba autoimmunologiczna wynikająca z nieprawidłowej reakcji organizmu. Układ odpornościowy zaczyna "walczyć" z własnymi tkankami, co w konsekwencji może doprowadzić do powstawania zakrzepów krwi. To z kolei może sprawić, że narządy nie będą wystarczające ukrwione. W wyniku upośledzonego przepływu krwi przez łożysko często pojawia się m.in. niemożność donoszenia ciąży. Leczenie polega m.in. na przewlekłym stosowaniu leków blokujących i przeciwkrzepliwych.

Zobacz też: Aleksandra Domańska oburzona! W wulgarnych słowach komentuje rzeczywistość

Autor: Sabina Obajtek

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Zofia Zborowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama