Reklama

Barwy szczęścia

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 15060
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Barwy szczęścia": Kobiety, które zwiastują emocje

Grudzień w „Barwach szczęścia” będzie należał do pięknych kobiet. Do obsady serialu dołączą Maria Dębska i Anna Smołowik, a Kalina Hlimi-Pawlukiewicz wróci po trzech latach przerwy. Każda z bohaterek ma do opowiedzenia ciekawą historię.


Reklama

Czego można się po nich spodziewać? Przede wszystkim są zupełnie inne. Jaga (Maria Dębska) bez zastanowienia bierze to, co przynosi jej każdy kolejny dzień, Honorata (Anna Smołowik) jest zatopiona w przeszłości i żyje w swoim świecie, a Weronika wykazuje się odwagą i walczy o lepsze jutro, bo znalazła się na zakręcie.

Jagę - nową pracownicę klubiku Sary i Klary - zagra Maria Dębska, studentka trzeciego roku Łódzkiej Filmówki, która ma na koncie epizodyczne role m.in. w "M jak miłość" i "Ojcu Mateuszu". Jej bohaterka (pojawi się w 1208. odcinku) już podczas rozmowy kwalifikacyjnej da się poznać jako osoba, która ma świetny kontakt z dziećmi.

Natychmiast zacznie się z nimi bawić, będzie widać, że znakomicie czuje się w ich towarzystwie. Widzowie poznają Jagę jako singielkę, co nie umknie uwadze Walerii, która namówi ją do przyjścia na wieczorek randkowy w Feel Good, gdzie spotka... Bartka!

- Ta znajomość dość szybko przerodzi się w coś poważniejszego - zdradza młoda aktorka. - Trudno powiedzieć, czy nasi bohaterowie się dobrze dobrali, ale wydaje mi się, że osobowość Jagi pasuje do Bartka. To dziewczyna bez zahamowań, nie wstydzi się, chwyta, co przynosi życie. Nie ma problemu z tym, że spotyka się z byłym striptizerem, jest zaintrygowana. On się będzie tego wstydzić podczas pierwszych randek, a ona zacznie go ciągnąć za język. Chce go poznać, nie skreśla. Moja bohaterka pragnie doświadczać, poznawać ludzi.

Otwartość na świat Jagi dość szybko skomplikuje jej znajomość z Bartkiem. Gdy pozna jego współlokatora Jędrka, okaże się, że jest dla niej równie intrygujący. Jemu też zawróci w głowie...

Ciekawie zapowiada się także wątek Honoraty (pojawi się w 1203 odcinku), w którą wciela się Anna Smołowik, ceniona aktorka teatralna (gra m.in. w Teatrze Narodowym, Teatrze Studio i Teatrze Dramatycznym w Warszawie).

- Moja bohaterka jest byłą żoną Daniela - wyjaśnia. - Cierpi na zanik pamięci, a dokładniej coś w rodzaju wyparcia. Wie kim jest, kim są jej najbliżsi, ale wyparła z pamięci rozwód, rozstanie z Danielem i jego przyczyny. Pamięta tylko ich szczęśliwe chwile.

Honorata zagrozi obecnemu związkowi swojego byłego męża. Nie będzie w stanie zrozumieć, że spotyka się z inną kobietą. Daniel będzie próbował wytłumaczyć jej, co między nimi zaszło, że od dawna nie są razem, ale niewiele wskóra. Stan psychiczny Honoraty będzie się pogarszał.

- Ona nie chce nikomu zrobić krzywdy, ale w swoich poczynaniach jest bardzo zdeterminowana - zaznacza Anna Smołowik. - Nie rozumie, czemu wszyscy jej coś wmawiają. Żyje przeszłością i walczy, by to jej wymyślone życie było prawdziwe. W ekstremalnych dla niej sytuacjach, jak ślub Daniela i Sary, poniosą ją emocje i posunie się o krok za daleko.

Trzecią postacią, która wprowadzi dużo zamieszania w "Barwach szczęścia", jest znana już widzom Weronika. Bohaterka Kaliny Hlimi-Pawlukiewicz wróci do serialu po trzyletniej przerwie (pojawi się w 1209 odcinku).

- Zapuka w nocy do drzwi domu Pyrków i wejdzie z dwuletnim synkiem Kubusiem; będą wyglądali jak siedem nieszczęść. - uchyla rąbka tajemnicy aktorka. -  Okazuje się, że to najbliżsi dla niej ludzie. Przyjdzie do nich po pomoc, bo Wiktor, z którym jest związana, ma poważny problem alkoholowy.

Dramat Weroniki trwa od wielu miesięcy, ale długo wzbraniała się, żeby komuś o tym powiedzieć. Sądziła, że poradzi sobie z rodzinnymi problemami sama. W końcu miarka się przebierze, obudzi ją silny instynkt macierzyński. Przestraszy się, gdy jej synek znajdzie się w niebezpieczeństwie.

- Kiedy Wiktor się upija, staje się agresywny, nie panuje nad sobą - precyzuje Kalina Hlimi-Pawlukiewicz. - Pomocną dłoń do mojej bohaterki wyciągnie wiele osób. Maria zatrudni ją w swojej firmie, a Urszula Korzeniak wskaże organizację wspierającą kobiety z takich rodzin.

Weronika kilka razy będzie odchodziła i wracała do męża, czym zniechęci ludzi, którzy jej pomagają. Wprowadzi duży ferment do domu Pyrków. - Chciałabym, żeby ten wątek pokazał ludziom, którzy są w podobnej sytuacji, że istnieją różne rozwiązania - że można poszukać w sobie siły i zacząć wszystko od nowa, a nie żyć latami w cieniu nałogu - dodaje aktorka.

Kogo wybierze Jaga - Bartka czy Jędrka? Czy Honorata wróci do równowagi psychicznej? Co wydarzy się podczas ślubu Sary i Daniela? Jak z problemami rodzinnymi poradzi sobie Weronika? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w nowych odcinkach "Barw szczęścia".

Dowiedz się więcej na temat: Barwy szczęścia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje