Apple TV+: Seriale
Ocena
serialu
6,7
Niezły
Ocen: 24
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Rozdzielenie" najlepszym serialem 2022. Tak wybrali scenarzyści

W weekend rozdano tegoroczne Nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. Największym zwycięzcą gali w kategoriach telewizyjnych okazało się "Rozdzielenie". Serial Apple TV_ otrzymał dwie statuetki.

12 marca odbyła się 75. już gala Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. W tym roku nagrody zostały wręczone podczas dwóch równoczesnych ceremonii. Jedna z nich odbyła się w Edison Ballroom w Nowym Jorku, a druga w Fairmont Century Plaza w Los Angeles.

Największym triumfatorem tegorocznej imprezy okazało się "Rozdzielenie". Serial Apple TV+ otrzymał nagrody w kategoriach najlepszy dramat i najlepszy nowy serial.

"Rozdzielenie": Co to za serial?

"Mark Scout codziennie rano jedzie do pracy, wsiada do windy i... przestaje być sobą. Taki jest punkt wyjścia serialu "Rozdzielenie" Apple TV+. Kilka miesięcy wcześniej bohater poddał się tytułowemu zabiegowi i teraz jego wspomnienia związane z życiem zawodowym, nie przenikają do tych dotyczących funkcjonowania mężczyzny poza biurem. Dla Marka zabieg rozdzielenia był odpowiedzią na śmierć żony. Udaną próbą ucieczki od emocjonalnego bólu, paraliżujących uczuć i dojmujących emocji. Przynajmniej na kilka godzin dziennie. Po wyjściu z windy staje się Markiem S., który właśnie awansował na szefa działu Rafinacja Makrodanych w korporacji Lumon. Wraz z podlegającymi mu Dylanem G., Irvingiem B., a także nowo przybyłą Helly R. selekcjonują zakodowane w cyfrach dane" - pisał o serialu Krystian Zając.

Reklama

"Stworzone przez Dana Ericksona i wyreżyserowane m.in. przez Bena Stillera "Rozdzielenie" zachwyca nie tylko mnogością poruszanych wątków, ale również sposobem ich podania. W tym serialu forma naprawdę ma znaczenie. Począwszy od pracy operatorskiej skupionej na wąskiej palecie barw przez efektowne zbitki montażowe po scenograficzne zróżnicowanie przestrzeni, twórcy chcą wpłynąć na nas nie tylko poprzez intrygującą i zagadkową fabułę. Całości dopełnia fantastyczne aktorstwo na czele z grającym Marka, everymana o sympatycznej twarzy, Adamem Scottem i partnerującymi mu Patricią Arquette, Zachiem Cherrym, Britt Lower oraz Johnem Tururro i Christopherem Walkenem. Romans tych ostatnich to jeden z najlepszych wątków miłosnych pokazanych w telewizji w ostatnich latach. Podobnie zresztą jak wywrotowy finał 'Rozdzielenia'" - przekonywał w naszej recenzji serialu Apple TV+.

Innymi wygranymi gali scenarzystów okazali się "The Bear" i "Biały Lotos". Ten pierwszy uznano najlepszym serialem komediowym, a ten drugi najlepszym serialem limitowanym. Najlepszym filmem telewizyjnym wybrano "Honor Society".

Ponadto najlepszym odcinkiem serialu dramatycznego wybrano "Plan and Execution" z ostatniej serii "Zadzwoń do Saula", a komediowego "The One, The Only" z "Hacks".

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy