Reklama

Anna German

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 340
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nasza Ania

Choć od jej śmierci minęło ponad 30 lat, to piękny głos sprawił, że pamięć o Annie German jest wciąż żywa, zwłaszcza w Rosji. W Polsce serial na nowo wzbudził zainteresowanie artystką, gromadząc co tydzień przed telewizorami ponad 6 milionów widzów.

  

Reklama

Scenarzyści nie mieli trudnego zadania - jej życiorys to gotowa opowieść. Z dramatycznymi zwrotami akcji,chwilami szczęścia oraz tragicznym, zbyt wczesnym finałem.

UwielbianaW Rosji wciąż wychodzą jej płyty, ludzie śpiewają jej piosenki, mówią "nasza Ania". Nic dziwnego, że zdecydowano się na ekranizację życia artystki.

W rosyjsko-ukraińskiej produkcji wzięli udział Polacy - reżyser Waldemar Krzystek oraz aktorzy: Joanna Moro, Szymon Sędrowski i inni. Początkowo miało powstać 8 odcinków.

Sama prawdaTo Krzystek przekonał producentów, że trzeba pokazać widzom dramatyczne dzieciństwo artystki. Szczerze, bez żadnego łagodzenia historii. Producenci zgodzili się na dodatkowe dwa odcinki serialu.

- Niczego nie wymyśliłem. Życie Anny German to historia, w której to wszystko było. Jej legenda spowodowała, że Rosjanie byli w stanie tę opowieść przyjąć - wyjaśnia reżyser.

Przyjęli ją wspaniale - w Rosji serial obejrzało ponad 20 milionów widzów. Teraz logują się na polskie internetowe fora dyskusyjne i wypominają, że w ojczyźnie o piosenkarce przypomniano sobie dopiero teraz. Niezależnie od tych sporów faktem jest, że zyskaliśmy wspaniałą biografię filmową artystki. W dodatku zrealizowaną z rozmachem, którego rodzime produkcje mogą pozazdrościć.

Uciekała przed śmiercią- Myślałem, że będzie to film o osobie, która stoi u progu międzynarodowej kariery i wszystko przerywa bezsensowny wypadek - wspomina reżyser.

- W trakcie pracy zrozumiałem, że tragizm losu Anny German polegał na tym, że ona przez całe życie uciekała przed śmiercią.

Gdy zachorowała na raka kości, zrezygnowała z leczenia. - Pogodziła się z losem - uważa Joanna Moro, która w serialu gra Annę German. - Nie chciała poświęcać czasu na terapię, chciała przede wszystkim śpiewać i śpiewała do końca. Zmarła pokonana chorobą w wieku 46 lat.

Serial pokazuje też związek pomiędzy Anną i jej mężem Zbigniewem. Poznali się w 1960 roku, pobrali - 12 lat później. - To też opowieść o niezwykłej miłości między Anną i jej mężem - mówi Szymon Sędrowski, który w serialu gra Zbigniewa Tucholskiego.

Tytułową bohaterkę gra Joanna Moro, która skutecznie wywalczyła o to, żeby serial "Anna German" trafił do polskiej telewizji. Kompletując obsadę roducenci zadbali, by odtwórczyni głównej roli była fizycznie podobna do artystki. Udało się znakomicie.

Serial "Anna German" można oglądać w każdy piątek w TVP1.


JBJ

 

Dowiedz się więcej na temat: Anna German | Joanna Moro | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje