Reklama

The Book of Negroes

Aminata - siła miłości

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 24
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Aminata - siła miłości": Nowy serial TVP 1 okaże się hitem?

To opowieść o czarnej kobiecie, która nigdy się nie poddała. Walcząc o swoje prawo do szczęścia, pomogła tysiącom ludzi wyrwać się z niewoli.


Reklama


Niewolnikiem nie jest ten, kogo schwytano i zakuto w łańcuchy, ale ten, kto zaakceptował taki los. Nigdy nie pogodziła się z nim Aminata Diallo (Aunjanue Ellis). Jej życie to walka o wolność z ludźmi, którzy pozbawili ją rodziców, ojczyzny i dzieciństwa.

Dziecko w kajdanach

Aminata (w roli dziewczynki Shailyn Pierre- Dixon) urodzona ok.1745 r. mieszkała w wiosce Bayo, na zachodzie Afryki. Jako jedenastolatka widziała śmierć rodziców i została porwana przez brytyjskich łowców niewolników. Wieziona na statku handlarzy żywym towarem spróbowała wzniecić bunt, ale został on brutalnie stłumiony. 

Po podróży przez Atlantyk znalazła się w Karolinie Południowej. W serialu zobaczymy piekło czarnych, jakim były plantacje bawełny i tytoniu. Kobiety nie tylko harowały ponad siły, ale były też wykorzystywane seksualnie przez właścicieli. W tych warunkach Aminata zakocha się we współtowarzyszu niewoli, narażając się na wściekłość plantatora.

Czarni poddani króla

Sprzedana kolejny raz, trafi do Nowego Jorku w czasie amerykańskiej wojny o niepodległość z Anglikami. Dla niej to tylko spór białych, ale okaże się, że i czarni mają coś do wygrania. Opowiedzenie się po stronie króla Jerzego III, zostanie tak zwanym lojalnym poddanym, daje im szansę wyzwolenia.

Aminata, umiejąca pisać i znająca języki zachodniej Afryki, sporządzi spis ludzi pragnących przesiedlić się do Kanady. Sama, już jako wolna wyruszy w podróż, by odnaleźć ukochanego, a u schyłku życia w brytyjskim parlamencie opowie o zbrodniach handlarzy niewolników.

IP

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Aminata - siła miłości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje