American Horror Story Murder House, Asylum, Sabat, Freak Show
Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 119
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Margot Robbie w "American Horror Story"? Nie dostała roli, ale "bił od niej blask"

17 października 2012 roku na antenie stacji FX wyemitowany został pierwszy odcinek drugiego sezonu popularnego serialu "American Horror Story", którego podtytuł brzmiał "Asylum". Jak zdradził teraz reżyser castingu tej produkcji, Eric Dawson, o rolę w nim ubiegała się mało jeszcze wówczas znana Margot Robbie. Nie dostała jednak angażu. Rok później o Robbie mówili już wszyscy za sprawą jej roli w filmie "Wilk z Wall Street".

Margot Robbie na castingu do serialu. "Była prawdziwą gwiazdą"

"Margot wzięła udział w jednym z moich ulubionych przesłuchań w karierze. Odbyło się niedługo przed tym, jak się wybiła. Była prawdziwą gwiazdą. To niesamowite, jak bardzo bił od niej blask gwiazdy, gdy tylko weszła do pokoju" - wyznał Eric Dawson w podcaście "In the Envelope: The Actor’s Podcast".

Jak wyznał, już wtedy czuł, że Robbie zrobi zawrotną karierę. "Choć finalnie nie dostała tej roli, było to jedno z tych doświadczeń reżysera castingu, gdy sobie myśli: 'To gwiazda, co my z nią zrobimy?'. Bardzo szybko znalazła się poza sferą naszych możliwości zatrudnienia. Obserwowanie ludzi, których kariera dopiero się rozwija, to najfajniejsza część castingu" - powiedział Dawson i dodał, że "Margot ma wiele zalet".

W drugim sezonie "American Horror Story" wystąpiło wiele innych gwiazd. W obsadzie znaleźli się m.in. Zachary Quinto, Joseph Fiennes, Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, James Cromwell i Jessica Lange. Akcja "Asylum" rozgrywa się w tytułowym szpitalu dla obłąkanych Briarcliff Manor.

Reklama

Rok po emisji "American Horror Story: Asylum" Margot Robbie wystąpiła w jednej z głównych ról w filmie "Wilk z Wall Street" Martina Scorsese. Stał się on jej przepustką do sławy. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych aktorek Hollywood, która zdążyła wystąpić w filmach najsłynniejszych reżyserów, m.in. Quentina Tarantino, Damiena Chazelle'a, Davida O. Russella czy Wesa Andersona. Obecnie można ją oglądać w bijącej rekordy kasowe "Barbie" Grety Gerwig.

swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: American Horror Story | Margot Robbie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama