Prime Video: Seriale

Ocena
serialu
6,7
Niezły
Ocen: 23
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Serialowy "Władca Pierścieni": Jest zwiastun, data premiery i szczegóły fabuły

W środę Amazon ogłosił, że pierwszy sezon telewizyjnej opowieści o mieszkańcach Śródziemia ukaże się pod tytułem: "Lord of the Rings: The Rings of Power". To nie koniec nowin.

"The Lord of the Rings: The Rings of Power ": Fabuła

Według opublikowanego w sieci minutowego teasera, wielosezonowy serial dramatyczny, którego akcja toczy się w czasie Drugiej Ery, tysiące lat przed wydarzeniami z kinowej trylogii, wyreżyserowanej przez Petera Jacksona, skupi się na powstawaniu Pierścieni Władzy i historii przekazania ich Elfom, Krasnoludom oraz Ludziom.

"Jest to tytuł, który - jak sobie wyobraziliśmy - dobrze wyglądałby na grzbiecie książki obok innych klasycznych powieści J.R.R. Tolkiena" - stwierdzili we wspólnym oświadczeniu współtwórcy serialu: John D. Payne i Patrick McKay. Dodali, że, pierwszy sezon "jednoczy wszystkie najważniejsze historie Drugiej Ery Śródziemia: wykuwanie pierścieni, powstanie Dark Lorda (Saurona - przyp. red.), epicką opowieść o Królestwie Númenor oraz ostatnie sojusze Elfów i Ludzi".

Reklama

"Do tej pory widzowie widzieli na ekranie tylko historię Jednego Pierścienia - ale zanim on powstał, było ich wiele... I cieszymy się, że możemy podzielić się epicką historią o nich wszystkich" - zachęcili Payne i McKay.

Pierwszy odcinek "The Lord of the Rings: The Rings of Power" pojawi się na platformie streamingowej Amazon Prime Video 2 września. Kolejne odcinki będą dodawane w każdy piątek.

W obsadzie znaleźli się m.in.: Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark (wcieli się w Galadrielę, elfią władczynię Lothlórien, graną w trylogii Petera Jacksona przez Cate Blanchett), Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle.

Amazon nabył prawa do "Władcy Pierścieni" w 2017 roku.

swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Władca pierścieni (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy