Prime Video: Seriale

Ocena
serialu
6,4
Niezły
Ocen: 16
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Scarlett Johansson po raz pierwszy w życiu zagra w serialu

Dotąd mogliśmy ją oglądać głównie na dużym ekranie, ale teraz to się zmieni. Scarlett Johansson postanowiła wreszcie dać szansę telewizji. Laureatka nagrody BAFTA zagra główną rolę w nadchodzącej serialowej adaptacji powieści "W słusznej sprawie" Johna Katzenbacha, która zostanie zrealizowana dla platformy Amazon Prime Video. Johansson będzie również pełnić obowiązki producentki wykonawczej serii.

Scarlett Johansson jest jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd Hollywood, a o jej pozycji w branży świadczy to, że ma na koncie dwie nominacje do Oscara, pięć nominacji do Złotego Globu, a także nagrodę BAFTA, Saturna i statuetkę przyznaną jej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Choć karierę aktorską zaczynała jako dziecko od występowania w telewizyjnych reklamach, po odniesieniu w branży spektakularnego sukcesu skupiła się na graniu w kinowych hitach. Na przestrzeni lat mogliśmy oglądać ją u najsłynniejszych współczesnych reżyserów, takich jak Woody Allen, Brian De Palma czy Luc Besson oraz w superprodukcjach z filmowego uniwersum Marvela, w których kilkakrotnie sportretowała Czarną Wdowę.

Reklama

"W słusznej sprawie": Scarlett Johansson w głównej roli w serialu

Jak tymczasem donosi serwis "Deadline", Johansson już niedługo pojawi się w serialu. Gwiazda "Między słowami" i "Jojo Rabbit" przyjęła właśnie rolę w nadchodzącej serialowej adaptacji powieści "W słusznej sprawie" Johna Katzenbacha, która zostanie zrealizowana dla platformy Amazon Prime Video. Wydana w 1992 roku książka opowiadała historię Matta Cowarta, dziennikarza z Miami, który otrzymuje list od więźnia przebywającego w celi śmierci. Choć początkowo bohater sceptycznie podchodzi do zapewnień skazańca, który utrzymuje, że jest niewinny, szybko orientuje się, iż wyrok wydano jedynie na podstawie poszlak.

"Coraz bardziej zagłębiając się w sprawę Roberta Earla Fergusona Matt uświadamia sobie, że ten czarnoskóry mężczyzna padł ofiarą uprzedzeń na tle rasowym, w efekcie czego stracony zostanie niewłaściwy człowiek. Cowart publikuje serię bezkompromisowych artykułów śledczych, które ostatecznie nie tylko prowadzą do uwolnienia Fergusona, ale także przynoszą Cowartowi nagrodę Pulitzera" - brzmi opis wydawcy. Po raz pierwszy powieść "W słusznej sprawie" posłużyła za inspirację filmowcom w 1995 roku. Na jej podstawie nakręcono wówczas kryminał o tym samym tytule z Seanem Connerym w roli głównej. Wcielił się on w szanowanego profesora prawa, który decyduje się pomóc czarnoskóremu chłopakowi skazanemu na karę śmierci za bestialskie zamordowanie 10-letniej białej dziewczynki.

Dla Johansson projekt ten ma niewątpliwie osobisty wymiar - w filmowej adaptacji książki Katzenbacha aktorka sportretowała córkę bohatera Connery'ego. W serialu Amazona gwiazda zagra reporterkę mającą za zadanie zrelacjonować ostatnie dni więźnia z celi śmierci. Aktorka będzie również pełnić obowiązki producentki wykonawczej serii z ramienia swojej firmy produkcyjnej These Pictures. Za scenariusz odpowie Christy Hall, współtwórczyni serialu Netflixa "To nie jest OK". Data premiery nie została jeszcze ujawniona.

swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Scarlett Johansson | Amazon Prime Video

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy