Prime Video: Seriale

Ocena
serialu
6,4
Niezły
Ocen: 16
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Scarlett Johansson: Główna rola w serialu! Tego jeszcze hollywoodzka gwiazda nie robiła

Scarlett Johansson uznawana jest za jedną z najseksowniejszych, a zarazem najzdolniejszych hollywoodzkich aktorek. Długo broniła się przed telewizją, w końcu jednak uległa. Gwiazda filmów "Między słowami", "Jojo Rabbit" i "Czarna Wdowa" zagra główną rolę w serialowej ekranizacji powieści Johna Katzenbacha "W słusznej sprawie". Produkcja zostanie zrealizowana dla platformy Amazon Prime Video.

"W słusznej sprawie": Scarlett Johansson w serialu!

Scarlett Johansson zagra główną rolę w serialu "W słusznej sprawie", którego scenariusz oparto na głośnej powieści Johna Katzenbacha.

Wydana w 1992 roku książka opowiadała historię Matta Cowarta, dziennikarza z Miami, który otrzymuje list od więźnia przebywającego w celi śmierci. Choć początkowo bohater sceptycznie podchodzi do zapewnień skazańca, który utrzymuje, że jest niewinny, szybko orientuje się, iż wyrok wydano jedynie na podstawie poszlak.

Reklama

Po raz pierwszy powieść posłużyła za inspirację filmowcom w 1995 roku. Na jej podstawie nakręcono wówczas kryminał "W słusznej sprawie" z Seanem Connerym w roli głównej. Wcielił się on w szanowanego profesora prawa, który decyduje się pomóc czarnoskóremu chłopakowi skazanemu na karę śmierci za bestialskie zamordowanie 10-letniej białej dziewczynki.

Dla Johansson projekt ten ma niewątpliwie osobisty wymiar - w filmowej adaptacji książki Katzenbacha aktorka sportretowała córkę bohatera Connery'ego. W serialu Amazona gwiazda zagra reporterkę mającą za zadanie zrelacjonować ostatnie dni więźnia z celi śmierci. Aktorka będzie również pełnić obowiązki producentki wykonawczej serii z ramienia swojej firmy produkcyjnej These Pictures.

Data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Scarlett Johansson: Jak rozwijała się jej kariera?

Scarlett Johansson jest córką duńskiego inżyniera, Karstena Johanssona oraz Melanie Sloan - amerykańskiej menedżerki i producentki, której przodkowie byli polskimi Żydami i wyemigrowali z naszego kraju przed II wojną światową.

Od najmłodszych lat Johansson pociągało aktorstwo, które było jej niejako przeznaczone już w momencie, gdy rodzice wybrali dla niej imię - na cześć Scarlett O'Hary, bohaterki powieści i filmu "Przeminęło z wiatrem".

Rozgłos i uznanie krytyki aktorka zdobyła za sprawą filmu "Zaklinacz koni" (1998) Roberta Redforda. Przełom w jej karierze nastąpił w 2003 roku. 19-letnia wówczas Scarlett zagrała wtedy dwie role, które uznawane są za jedne z najwybitniejszych w jej dotychczasowej karierze - w filmach "Między słowami" Sofii Coppoli i "Dziewczyna z perłą" Petera Webbera.

W 2005 roku młodą, wówczas 21-letnią aktorką, zainteresował się Woody Allen. Ich spotkanie zaowocowało trzema filmami: "Wszystko gra", "Scoop - Gorący temat" (2006) i "Vicky Cristina Barcelona" (2008).

W kolejnych latach Scarlett Johansson wystąpiła w takich produkcjach, jak thriller Michaela Bay'a "Wyspa", "Prestiż" Christophera Nolana, thriller Briana De Palmy "Czarna Dalia" i kostiumowe "Kochanice króla".

W 2012 roku Scarlett Johanson zaczęła przygodę z ekranizacjami komiksów. Wystąpiła w superprodukcji "Avengers 3D", potem zagrała Nataszę Romanoff/Czarną Wdowę w produkcji "Iron Man 2" (2010). Swoją rolę Johansson powtórzyła później jeszcze siedmiokrotnie, występując w takich produkcjach jak "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" (2014) i "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" (2016), a także w czterech częściach "Avengersów". Ostatnia z nich, o podtytule "Koniec gry", świętowała sukcesy na ekranach kin w 2019 roku.

Aktorskie wybory Johansson nie ograniczały się w ostatnich latach tylko do filmów o superbohaterach. Wystąpiła także w filmach: "Hitchcock" (zagrała aktorkę Janet Leigh, która wcieliła się w główną bohaterkę legendarnego filmu "Psychoza"), thrillerze "Pod skórą", oryginalnej love story "Don Jon", produkcji braci Coen "Ave, Cezar!", kumpelskiej komedii "Ostra noc" oraz głośnym filmie "Ona" (pięć nominacji do Oscara), w którym w ogóle się nie pojawia - możemy tylko usłyszeć jej głos.

W 2019 roku na platformę Netflix trafił film "Historia małżeńska", w którym Scarlett Johansson wystąpiła u boku Adam Drivera.

Już wkrótce będzie ją można zobaczyć w najnowszym filmie Wesa Andersona "Asteroid City". Zagrała też w debiucie reżyserskim Kristin Scott Thomas zatytułowanym "My Mother's Wedding", jest również w obsadzie filmu "Project Artemis", w którym zagra u boku Channinga Tatuma. Ma on opowiedzieć o wyścigu kosmicznym z lat 60. ubiegłego wieku.

swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Scarlett Johansson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy