Prime Video: Seriale
Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 41
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Phoebe Waller-Bridge odeszła z projektu. Miała zagrać główną rolę!

W lutym na platformie Prime Video zadebiutował serial "Pan i Pani Smith", który jest remakem filmu sprzed lat. W tytułowe role wcielili się Donald Glover oraz Maya Erskine. Okazuje się, że postać kobiecą miała zagrać Phoebe Waller-Bridge, która nagle odeszła z projektu.

"Pan i Pani Smith": Fabuła

"W nowej wersji produkcji dwoje samotnych nieznajomych dostaje pracę w tajemniczej agencji szpiegowskiej, która oferuje im wspaniałe życie w świecie wywiadu, pełne bogactwa i podróży po całym świecie. Haczyk? Muszą przyjąć nową tożsamość w zaaranżowanym małżeństwie jako Pan John Smith i Pani Jane Smith. Od tej pory bohaterowie co tydzień muszą brać udział w ryzykownych misjach, jednocześnie mierząc się z nowymi wyzwaniami w ich związku. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zaczynają żywić do siebie prawdziwe uczucia. Co jest bardziej ryzykowne - szpiegostwo czy małżeństwo?" - możemy przeczytać w oficjalnym opisie serialu.

Reklama

"Pan i Pani Smith" to serialowy remake filmu z 2005 roku o tym samym tytule. Wówczas w główne role wcielili się Brad Pitt i Angelina Jolie. W nowej wersji na ekranie oglądamy Donalda Glovera i Mayę Erskine.

"Pan i Pani Smith": To Phoebe Waller-Bridge miała zagrał tytułową rolę

W serialu "Pan i Pani Smith" Maya Erskine nie była pierwszym wyborem do roli Jane. Okazuje się, że to Phoebe Waller-Bridge znana z serialu "Fleabag" miała zagrać tytułową rolę, a także odpowiadać za współtworzenie całego projektu. Na pewnym etapie prac nad serialem, Waller-Bridge odeszła, jej miejsce na stanowisku twórczyni zajęła Francesca Sloane, a fuchę głównej postaci przejęła wspomniana Erskine.

Podczas niedawnego wywiadu dla The Hollywood Reporter Donald Glover opowiedział, co się wówczas wydarzyło. Twierdzi, że mieli dwie różne wizje.

"W jakiś dziwny sposób to było jak rozwód. Myślisz sobie: 'O cholera, to powinno było zadziałać'. Szczerze mówiąc, to tylko moje zdanie, ale uważam, że dobra relacja to taka, gdzie nie ucieka się od ekstremalnie niekomfortowych sytuacji. I nie jestem pewien, czy kiedykolwiek doszlibyśmy do miejsca, w którym moglibyśmy być dla siebie całkowicie brutalni" - podsumował.

Glover, zastanawiając się nad powodami odejścia artystki z projektu, wspomina o "różnicach kulturowych".

"[…] Być może to kwestia kulturowa. Trzeba pamiętać, że 'Fleabag' zostało napisane w całości przez nią, a w Wielkiej Brytanii tak naprawdę nie ma pokojów scenarzystów. Spoglądam wstecz na 'Atlantę' i zbudowaliśmy kulturę, w której mogliśmy mówić sobie nawzajem niemiłe rzeczy lub odpowiadać: 'Ten pomysł jest dość [kiepski]', a potem się śmialiśmy. Nie baliśmy się czegoś powiedzieć, ale mieliśmy też prawo cię wyśmiać. Tak właśnie tworzyliśmy najzabawniejsze rzeczy" - twierdzi.

W dalszej części wywiadu Donald Glover wspomniał, że według niego, podczas współpracy "nie czuli się ze sobą komfortowo". "Nie sądzę, byśmy kiedykolwiek czuli się ze sobą wystarczająco komfortowo. I to jest w porządku. Tak się dzieje, gdy ma się dwóch kapitanów" - mówi.

"Pan i Pani Smith": Gdzie oglądać?

Serial "Pan i Pani Smith" jest dostępny na Prime Video.

Czytaj więcej: Brad Pitt nie był przychylny swojemu następcy? Tak odczuł to Donald Glover

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Pan i Pani Smith | Phoebe Waller-Bridge
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama