Prime Video: Seriale
Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 50
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Koło czasu": Amazon wznawia serial na trzeci sezon! Nowy materiał zza kulis

Podczas właśnie odbywającego się San Diego Comic-Con Amazon poinformował o wznowieniu serialu "Koło czasu" na trzeci sezon. Decyzja zapadła jeszcze przed premierą drugiej serii adaptacji popularnego cyklu powieści fantasy autorstwa Roberta Jordana.

"Koło czasu": O czym opowiada serial?

"Koło czasu" to adaptacja kultowego już cyklu Roberta Jordana "Koło czasu". Moiraine, członkini Aes Sedai, wybiera się w niebezpieczną i pełną przygód podróż wraz z grupą kobiet i mężczyzn. Bohaterka uważa, że jedno z nich może być reinkarnacją potężnej istoty, która może uratować lub zniszczyć świat.

"Koło czasu": Obsada

W obsadzie serialu, obok wcielającej się w główną bohaterkę Rosamund Pike, występują: Daniel Henney (Lan Mandragoran), Zoë Robins (Nynaeve al’Meara), Madeleine Madden (Egwene al’Vere), Josha Stradowski (Rand al’Thor), Marcus Rutherford (Perrin Aybara).

Reklama

"Koło czasu": Trudna droga do realizacji

Przypomnijmy, że droga do rozpoczęcia serialu była długa i żmudna. Jeszcze w 2000 roku stacja NBC wykupiła prawa do ekranizacji, ale projekt przepadł. We wrześniu 2015 roku niespodziewanie w środku nocy na antenie FXX wyemitowano film zatytułowany "Winter Dragon", który, jak się potem okazało, miał być odcinkiem pilotażowym nowego serialu fantasy.

Według informacji, jakie udało się uzyskać portalowi io9, studio Red Eagle Entertainment starało się jak najszybciej "wypuścić" produkcję - tak, aby zdążyć wywiązać się ze zobowiązań wynikających z kontraktu. Jeżeli odcinek nie pojawiłby się w telewizji, studio straciłoby prawa do ekranizacji powieści. Potem rozpoczęła się prawna bitwa między studiem a rodziną autora "Koła czasu".

Z kolei Harriet McDougal, żona zmarłego w 2007 roku Jordana, ogłosiła, że wszelkie sprawy prawne zostały rozwiązane i serial z pewnością powstanie.

"Koło czasu": Cykl powieści Roberta Jordana

Na cykl powieści Roberta Jordana "Koło Czasu" składa się czternaście tomów. Początkowo Jordan zakładał napisanie dwunastu książek, jednak zmarł przed zakończeniem przedostatniej z nich. Kolejne trzy tomy, na podstawie notatek pozostawionych przez pisarza, napisał Brandon Sanderson (autor m.in. cyklu "Ostatnie Imperium").

Zobacz też:

"Skarb Narodów": Kultowa produkcja powraca w serialowej odsłonie! [zwiastun]

"Rysa": Kryminalny thriller we wrześniu na antenie Polsatu

"Wiedźmin": Anya Chalotra podbiła serca widzów. Już jest gwiazdą Netflixa!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Prime Video: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy