Prime Video: Seriale
Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 50
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

„Citadel”: To będzie jeden z najdroższych seriali w historii

Ze sporymi problemami muszą zmagać się twórcy wysokobudżetowej produkcji Amazon Studios, serialu "Citadel" ("Cytadela") reżyserowanego przez braci Russo ("Avengers"). Przedłużające się zdjęcia, konieczne dokrętki nowego materiału oraz zamieszanie z showrunnerem, który odszedł w trakcie trwania produkcji - to wszystko sprawia, że "Citadel" pochłonął już 230 milionów, co czyni go jednym z najbardziej kosztownych seriali w historii.

Plany wobec serialu "Citadel" są ogromne - ma to być flagowa produkcja serialowa platformy streamingowej Amazon Prime. Dlatego tworzenie tego projektu powierzono największym fachowcom w tej branży. Reżyserami pilotowego odcinka są bracia Joe i Anthony Russo, a jego scenariusz napisali Josh Applebaum ("Mission: Impossible - Ghost Protocol", "Gliniarz z Beverly Hills: Axel Foley") i Andre Nemec ("Wojownicze żółwie ninja", "Kraina cudów").

"Citadel": Serial Amazona będzie kosztował ponad 200 milionów dolarów

Źródła, na które powołuje się portal The Hollywood Reporter, wskazują na to, że serial już teraz stał się dla Amazonu dużym i kosztownym ryzykiem. Wszystko za sprawą problemów, z którymi boryka się ta produkcja. Z powodów różnicy w wizji tego, jak ostatecznie ma wyglądać serial "Citadel", odeszła z niego połowa ekipy kreatywnej. To z kolei wymusiło kosztowne dokrętki do tej produkcji, która w założeniu ma być szpiegowskim thrillerem z zaplanowanymi z góry lokalnymi spin-offami.

Reklama

Jeszcze przed dokrętkami siedmioodcinkowy serial "Citadel" kosztował jego producentów 160 milionów dolarów. Teraz do tej kwoty miało dojść kolejne 75 milionów dolarów, co sprawia, że jest to już jedna z najdroższych produkcji telewizyjnych w historii. Do kwoty wydanej przez Amazon na serial "Władca pierścieni: Pierścienie władzy", który zadebiutował w piątek 2 września, wciąż jednak trochę brakuje. Jeden sezon tego serialu na podstawie prozy Tolkiena miał kosztować co najmniej 465 milionów dolarów.

"Citadel": O czym opowie serial Amazon Prime?

"Citadel" to projekt życia szefowej Amazon Studios Jennifer Salke. Jest to opowieść o szpiegach z różnych krajów, którzy wspólnie ruszają do niebezpiecznej misji. Takie założenie fabuły serialu ma pozwolić na to, by później można było też nakręcić seriale o poszczególnych bohaterach "Citadel". W planach są spin-offy, które będą kręcone w Indiach, Meksyku i we Włoszech. W rolach głównych w serialu zobaczymy Richarda Maddena ("Gra o tron") oraz robiącą karierę w Hollywood bollywoodzką supergwiazdę Priyankę Choprę Jonas.

Kłopoty z serialem "Citadel" spowodowały tarcia pomiędzy braćmi Russo i współautorem scenariusza oraz showrunnerem serialu, Joshem Applebaumem. Szefowie Amazon Studios stanęli po stronie słynnych braci, więc Applebaum odszedł z projektu. Źródła, na jakie powołuje się "The Hollywood Reporter", twierdzą, że problemów można było uniknąć, gdyby bracia Russo zaproponowali Applebaumowi wspólne ich rozwiązanie, zamiast zająć się tym bez konsultacji z nim. Spowodowało to lawinę odejść - oprócz showrunnera z serialem pożegnał się m.in. Brian Kirk ("Gra o tron"), który wyreżyserował pięć z siedmiu odcinków "Citadel". Zamiast nich zatrudniono Davida Weila ("Łowcy"), aby wprowadził poprawki do scenariusza oraz Thomasa Sigela ("Cherry: Niewinność utracona"), który zajął się dokrętkami.

Nieznana jest data premiery serialu "Citadel" na platformie Amazon Prime.

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy