Akacjowa 38 Acacias 38
Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 1597
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Oglądamy "Akacjową 38" i nie wierzymy własnym oczom. Ta ulica nie istnieje!

Czy wiesz, że słynna ulica Akacjowa 38 wcale nie istnieje? Poznaj sekret hiszpańskich filmowców i dowiedz się, gdzie naprawdę powstał hitowy serial, który podbił serca Polaków.

"Akacjowa 38" to jeden z najpopularniejszych seriali w polskiej telewizji. Codziennie zasiadamy przed telewizorami, śledząc losy bohaterów z urokliwej madryckiej ulicy. Ale czy wiecie, że ta ulica to tak naprawdę... fikcja?

Akacjowa 38 – hiszpański hit w TVP

Jak wskazuje tytuł, Akacjowa 38 to nazwa ulicy, na której toczy się akcja serialu. W budynku przy tej ulicy mieszka większość bohaterów, a w okolicy znajdują się różne lokale, takie jak kiosk, sklep z ryżem, kościół, pensjonat Buenanoche oraz sklep z masłem Lolita.

Reklama

To miejsce jest tłem dla licznych wydarzeń, ponieważ odwiedzają je wszyscy bohaterowie. Serial został stworzony na zlecenie hiszpańskiego nadawcy publicznego RTVE. Nagrania miały miejsce w Madrycie, jednak nie na otwartej przestrzeni. Jeśli wybierzecie się do stolicy Hiszpanii z nadzieją zobaczenia słynnej ulicy z serialu, możecie się rozczarować. Wyjaśniamy dlaczego.

Kulisy powstawania "Akacjowej 38" – tajemnice Leganés

Serial "Akacjowa 38" powstał na przedmieściach Madrytu, konkretnie w Leganés. To właśnie tam mieści się studio nagraniowe firmy Boomerang TV, która była odpowiedzialna za produkcję. Chociaż ulica Akacjowa 38 nie istnieje naprawdę, została stworzona jako instalacja w ogromnej hali zdjęciowej.

Efekt końcowy jest wynikiem pracy utalentowanych scenografów i oświetleniowców, którzy zadbali, aby widzowie nie zauważyli fikcyjności osiedla i uwierzyli, że zdjęcia odbywały się na świeżym powietrzu. Na YouTube dostępny jest film dokumentujący proces tworzenia scenografii "Akacjowej 38". Można go obejrzeć poniżej.

Zobacz też:

"La Promesa - pałac tajemnic": przygotowania do pogrzebu w cieniu zbrodni

Andrzej z "Sanatorium miłości" mieszka z Marią? Uczestnik programu zabrał głos

Agnieszka Sienkiewicz ma już dość takiego życia. "Pora na zmiany"

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Akacjowa 38
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy