Akacjowa 38 Acacias 38
Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 1588
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Akacjowa 38": Ursula radzi Teresie, by zachowała ostrożność wobec Cayetany

Serial telewizyjny "Akacjowa 38", emitowany na antenie TVP2, oferuje widzom bogatą paletę emocji oraz niespodziewane zwroty fabularne, utrzymując przy tym świeżość i dynamikę opowieści. Odcinki od 349 do 354 rozszerzają narrację, wprowadzając widzów w nowe obszary skomplikowanych życiorysów postaci, mieszając tajemnice, intensywne uczucia i nieoczekiwane zdarzenia. Serial ten przekracza tradycyjne pojęcie rozrywki, zapraszając do refleksji nad skomplikowaną naturą ludzkiego życia i nieprzewidywalnością losu.

Umieszczając swoją akcję w Madrycie końca XIX wieku, twórcy "Akacjowej 38" z niezwykłą wnikliwością oddają atmosferę i obyczaje tamtego okresu, dzięki czemu widzowie mogą zanurzyć się w codzienność burżuazyjnych rodzin. Telenowela z dużą starannością przedstawia społeczne i kulturowe przemiany epoki. W centrum akcji znajdują się przejmujące losy Carmen, która po brutalnym morderstwie męża, musi stawić czoła konsekwencjom swoich decyzji. Jej desperacka próba ucieczki, która przypadkowo zbiega się z narodzinami córki, prowadzi do serca dramatu - bolesnej decyzji o pozostawieniu noworodka w sierocińcu zarządzanym przez zakonnice. To wydarzenie staje się punktem zwrotnym, który popycha bohaterkę ku nowym możliwościom, rozgrywającym się w pensjonacie zlokalizowanym przy ulicy Akacjowej 38.

Reklama

"Akacjowa 38": odc. 349 - streszczenie odcinka

Casilda zmaga się z poczuciem winy. Podczas pogrzebu Maximiliana traci przytomność. Z kolei Servando postanawia przywrócić do stanu pierwotnego figurkę Matki Boskiej od cudów. Tymczasem Mauro niepokoi się o dobrostan Humildad, obawiając się, że może być przetrzymywana przez księdza. Leandro z ciekawości dopytuje Julianę o jej przeszłość, mając nadzieję odkryć skrywane przez nią sekrety, szczególnie te dotyczące pochodzenia Victora.

"Akacjowa 38": odc. 350 - streszczenie odcinka

Mauro otrzymuje informacje od księdza, że Humildad cierpi na śmiertelną chorobę i zdecydowała się poświęcić pozostałą część życia służbie Bogu. Peiro planuje zatrzymać Guadalupe, jednak to Casilda wyjawia, że to ona umieściła zielony wazon na ołtarzu, wykonując prośbę tajemniczego mężczyzny, co prowadzi do jej aresztowania. Tymczasem Leandro przyjmuje wobec Juliany prowokacyjną postawę, oczekując, że to ona dobrowolnie ujawni mu prawdę o tym, że Victor jest jego synem.

"Akacjowa 38": odc. 351 - streszczenie odcinka

Ramon ma zostać zwolniony ze szpitala następnego dnia. Leonor wciąż nie może pogodzić się ze śmiercią ojca. Humildad zmienia zamki w swoich drzwiach, a jej bezpieczeństwem zajmuje się również proboszcz, który wpuszcza Mauro do środka, lecz nie pozwala mu spotkać się z dziewczyną. Martin ujawnia Peiró, że to anarchista z Calandy jest odpowiedzialny za podłożenie bomby, jednak inspektor nie przyjmuje jego słów.

"Akacjowa 38": odc. 352 - streszczenie odcinka

Martin dzieli się z Mauro informacjami na temat swoich związków z anarchistami. Teresa obserwuje spór między Ursulą a Fabianą. Ramón zostaje wypisany ze szpitala. Rosina zwraca się do Marii Luisy z prośbą o wsparcie dla Leonor w odzyskaniu życiowej radości. Juliana decyduje się skonfrontować Leandra w sprawie jego nietypowego zachowania.

"Akacjowa 38": odc. 353 - streszczenie odcinka

Ursula radzi Teresie, by zachowała ostrożność wobec Cayetany. Ramón, chcąc czerpać z życia pełnymi garściami, planuje nowe przedsięwzięcia, co budzi niepokój u Trini. Rosina i Leonor zapoznają się z ostatnią wolą zmarłego. Cayetana snuje kolejny spisek. Do komisariatu przybywa Lolita, niosąc rzeczy dla Casildy.

"Akacjowa 38": odc. 354 - streszczenie odcinka

Mauro stara się przekonać swojego przełożonego, że odpowiedzialni za zamach nadal pozostają na wolności, a Casilda jest niewinna. Teresa wprowadza w błąd siostrę Brigidę, aby zyskać przychylność Cayetany. Trini jest zdumiona postawą swojego męża, który pragnie rozrywek jak za dawnych lat, przypuszczając, że za jego zmianą stoją niedawne wydarzenia. Po zwolnieniu przez Susanę, Martin udaje się bezpośrednio na komisariat, by wesprzeć Casildę.

"Akacjowa 38" odc. 349-354. Kiedy i gdzie oglądać?

Serial "Akacjowa 38" regularnie pojawia się w ramówce TVP2, z premierowymi odcinkami emitowanymi od poniedziałku do soboty o godzinie 18:45. Harmonogram nadawania najświeższych epizodów przedstawia się następująco:

  • "Akacjowa 38" odcinek 349: poniedziałek, 8 kwietnia 2024.
  • "Akacjowa 38" odcinek 350: wtorek, 9 kwietnia 2024.
  • "Akacjowa 38" odcinek 351: środa, 10 kwietnia 2024.
  • "Akacjowa 38" odcinek 352: czwartek, 11 kwietnia 2024.
  • "Akacjowa 38" odcinek 353: piątek, 12 kwietnia 2024.
  • "Akacjowa 38" odcinek 354: sobota, 13 kwietnia 2024.

Dla widzów, którzy nie mogą oglądać premierowych emisji, istnieje opcja obejrzenia powtórek na kanale TVP2 o godzinie 13:15. Ponadto, odcinki serialu "Akacjowa 38" są dostępne na platformie TVP VOD, umożliwiając dostęp do treści w każdej chwili.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Akacjowa 38 | seriale | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy