Akacjowa 38 Acacias 38
Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 1589
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Akacjowa 38": Matka Celii buntuje damy, Manuela ma nowego wielbiciela

"Akacjowa 38" opowiada o losach Guadelupe i Manueli, które zostały zmuszone przez burzliwą przeszłość do zmiany tożsamości i ucieczki do Madrytu. Kobiety mimo przynależności do wyższych sfer, podejmują pracę jako pomoc domowa. Co się wydarzy w ich życiu w najbliższych odcinkach?

"Akacjowa 38" to serial kostiumowy, który miał zastąpić widzom TVP2 telenowelę "Zranione ptaki". W bardzo szybkim tempie zdobył dużą popularność. Zachwyca nie tylko ciekawą fabułą, ale także pięknymi kostiumami. Opowiada o losach mieszczańskich rodzin i pokojówek, które dla nich pracują. Akcja serialu rozgrywa się na przełomie XIX i XX wieku w Madrycie.

"Akacjowa 38" odc. 100 - streszczenie

Maximiliano wspiera i uspokaja zasmuconą Rosinę. Do kawiarni Juliany wpada policja.

Reklama

Leonor stara się zrozumieć zachowanie Claudio. Mężczyzna nie wydaje się zainteresowany swoją młodą i piękną żoną. Manuela może wreszcie widywać się z córeczką.

"Akacjowa 38" odc. 101 - streszczenie

Anicie wpada w oko Pablo. Niestety przez to, że jest prostą dziewczyną, parze rozmowa się nie klei. Pablo nie rozpacza długo. Zaczyna mu się podobać Eleonor. Justo powoli odzyskuje pamięć. W dalszym ciągu nie rozpoznaje jednak Manueli. Celię odwiedza matka, Consuela. Okazuje się być osobą wyzwoloną i bardzo otwartą.

"Akacjowa 38" odc. 102 - streszczenie

Consuela spędza czas z Guadalupe i uczy ją czytać. Konserwatywny Felipe ma problem z obecnością wyzwolonej teściowej. Donia Consuelo próbuje zmienić myślenie zacofanych dam. Tłumaczy im, że kobieta, która jest wykształcona, nie powinna być niewolnicą. Trini zaczyna czytać książki. Na szczęście może liczyć na wsparcie męża.

Rita znajduje nowego sponsora. Obiecuje on jej nową rolę w przedstawieniu. Manuela rozmawia z Justem. Prosi go, aby przestał ją prześladować.

"Akacjowa 38" odc. 103 - streszczenie

Donia Consuelo nie przestaje zadziwiać madryckiego towarzystwa. Pragnie zamówić nowe ubrania w zakładzie Leandra. Szczególnie zszokowana jej zachowaniem jest Susana.

Fabiana dostaje bukiet kwiatów od tajemniczego adoratora. Nie chce zdradzić swoim koleżankom, kim on jest.

Manuela decyduje się na opowiedzenie mamie o dziwnym zachowaniu Justo. Młoda kobieta często odwiedza Leandro w jego sklepie. Mężczyzna grywa z nią w szachy. Matka jest o niego zazdrosna.

Leonor pod nowym pseudonimem zaczyna karierę w gazecie. Jego praca polega na doradzaniu młodym kobietom.

"Akacjowa 38" odc. 104 - streszczenie

Pablo pragnie przekonać Casildę, że ptak, którym się zajmowali, jest już wyleczony i można go wypuścić. Donia Consuelo nie jest zadowolona z książek, które czyta jej córka. German aplikuje Justowi laudanum. Pacjent nie reaguje dobrze — zaczyna dostawać drgawek. Ursula chce zbliżyć się do Manueli. Próbuje wymyślić pretekst, aby się do niej zbliżyć. Clara ponownie gra z Leandrem w szachy.

"Akacjowa 38" - kiedy oglądać?

Akacjową 38 można oglądać na kanale TVP 2 od poniedziałku do piątku o godzinie 18:45.

Odcinek 100 "Akacjowej 38" zostanie wyemitowany już w poniedziałek 29 maja. Odcinek 101 będzie można obejrzeć we wtorek 30 maja. Odcinek 102 będzie pokazany już 31 maja, odcinek 103 1 czerwca, a odcinek 104 2 czerwca.

***

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Świat Seriali

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Akacjowa 38 | streszczenia odcinków | streszczenia serialu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama