Reklama

9-1-1

9-1-1

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 34
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"9-1-1": "Poczułam się, jak bohaterka kina akcji" - rozmawiamy z Angelą Bassett

O policjantach i ratownikach medycznych, przyjaźni Ateny i Henrietty oraz szokujących wypadkach przedstawionych w serialu "9-1-1" rozmawiamy z Angelą Bassett.

Katarzyna Ulman, Interia: Co najbardziej zaciekawiło cię  w scenariuszu i w postaci Ateny oraz skłoniło do przyjęcia roli w serialu "9-1-1"?

Reklama

- Szczerze mówiąc projekt zainteresował mnie od razu - w dużym stopniu ze względu na postać Ateny, ale przede wszystkim z powodu możliwości współpracy z naprawdę niesamowitą ekipą, czyli scenarzystami, producentami i aktorami. Wielkie znaczenie miała obecność Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka, z którymi przez parę lat pracowałam na planie "American Horror Story". Zawsze świetnie się rozumieliśmy i teraz nie jest inaczej. Rolę Ateny zaproponowano mi zaraz na początku prac nad serialem.

- Byłam pewna, że będzie to bardzo interesująca postać - producenci znają mnie jako aktorkę oraz jako osobę prywatną, więc byłam pewna, że tworząc tę bohaterkę postarają się ze wszystkich sił, aby jej losy zaintrygowały widzów. Kiedy przeczytałam scenariusz pierwszego odcinka okazało się, że miałam rację.

- Doceniłam fakt, że już na początku Atena to silna, zdolna kobieta, posiadająca ogromne doświadczenie jako policjantka. Jednak nagle jej życie prywatne całkowicie się załamuje. Nie wie, jak się zachować; jak odnieść się do swojego męża i dzieci; jak poradzić sobie z wyznaniem człowieka, z którym była w związku przez tyle lat. Jest niepewna, ale w momencie kiedy zakłada mundur jest jedną z najlepszych policjantek w Los Angeles.   

Na planie "9-1-1" pełnisz również funkcję współproducenta wykonawczego. Wolisz pracę przed czy poza kamerą?

- Może nie tyle produkcja, ale reżyserowanie po prostu uwielbiam. Za każdym razem, kiedy mam szansę stanąć za kamerą, fascynuje mnie przedstawienie historii. Do tego dochodzi jeszcze montaż. Naprawdę lubię tę stronę produkcji - cały proces tworzenia opowieści. Nie wiem czy lub kiedy będę mogła wyreżyserować odcinek  "9-1-1", ale mam nadzieję, że uda się w przyszłości (śmiech).

Kiedy poznajemy Atenę bohaterka ma naprawdę sporo problemów. Powoli odsłania się przed nami jej skomplikowana sytuacja rodzinna. Jak rozwinie się jej relacja z Michaelem (Rockmond Dunbar) na przestrzeni pierwszego sezonu?

- Na początku Atena jest kompletnie zdruzgotana i niepewna, jakie kroki ma podjąć. Ze wszystkich sił stara się, mimo wszystko, uratować swoją rodzinę, udając że wszystko się ułoży. Próbuje to robić głownie ze względu na dzieci, ale nie zdaje sobie sprawy, ile kosztuje ją to jako kobietę. Jej decyzje są sprzeczne z tym, co czuje i kim jest. W końcu będzie musiała zadecydować, co zrobić i zobaczymy to w kilku kolejnych odcinkach.

Wiele z wypadków przedstawionych w serialu jest zainspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. Czy jest jakiś przypadek, który kompletnie cię zaskoczył? Czy możemy spodziewać się więcej takich niecodziennych przypadków w kolejnych odcinkach?

- Wiele z przypadków rzeczywiście jest opartych na  zdarzeniach, jakie miały miejsce i są zgłoszeniami, jakie naprawdę przyjęli operatorzy 9-1-1. Gdybyś słyszała te niesamowite historie, jakie opowiadają konsultanci! Serial jest zbudowany wokół tych przypadków, a akcja rozwija się bardzo szybko - w jednym odcinku przedstawiamy zwykle do pięciu wypadków. To pozwala nam zaintrygować widzów oraz tworzy dramaturgię, więc im więcej inspiracji bierzemy z prawdziwego życia, tym lepiej.

- W tym sezonie w jednym z odcinków pokażemy wam jak wyciąga się ogromnego tasiemca, czy pomożemy parze zakochanych, którzy przez przypadek skuli się kajdankami! Oprócz tego staramy się oddać charakter pracy ratowników medycznych, policjantów, operatorów numeru ratunkowego; relacji ich łączących, zasad pracy w tej grupie. W kolejnych odcinkach będzie jeszcze bardziej interesująco i mam nadzieję, że widzowie nie poczują się zawiedzeni.

Jednym z najlepszych aspektów serialu są relacje pomiędzy głównymi bohaterami. W pamięć zapada przede wszystkim przyjaźń Ateny i Henrietty (Aisha Hinds). Czy możemy liczyć na więcej scen z udziałem tej dwójki w kolejnych odcinkach?

- Tak. Zdecydowanie zobaczymy więcej scen z Ateną i Henriettą, co będzie bardzo ważne dla obu bohaterek. Obie borykają się teraz z poważnymi problemami małżeńskimi i obie znajdą w sobie nawzajem oparcie - to ważne w momencie, w którym wszystko się wali. Dziewczyny będą dla siebie terapeutkami, ale to nie znaczy, że ich relacje będą chłodne. I Henrietta, i Atena docenią więź, która ich łączy.

Stacja Fox zdecydowała się zamówić drugi sezon "9-1-1" po emisji zaledwie dwóch odcinków. Czy jest jakiś wątek, który chciałabyś rozwinąć, jeżeli chodzi o historię Ateny, lub kierunek, w którym chciałabyś, aby potoczyły się jej losy?

- Nie do końca. Teraz przede wszystkim skupiamy się na odcinkach finałowych. W pierwszej serii mamy tylko dziesięć odcinków, więc na razie domykamy obecne wątki. Scenarzyści właśnie rozpoczynają prace nad początkiem drugiej serii, więc nie wiem za dużo. Na pewno chciałabym kontynuować wątek Ateny i jej dzieci. Zdecydowanie jestem zainteresowana tym, jak dokładnie zakończy się jej związek. Mamy podbudowę na bardzo ciekawy drugi sezon.

Odchodząc na chwilę od serialu... W lipcu na ekranach kin zadebiutuje "Mission: Impossible - Fallout". Czy możesz zdradzić coś na temat swojej bohaterki? Miałaś okazję zagrać w jakiejś szalonej scenie akcji?

- Jest twarda. Właściwie dowodzi wszystkimi, ale problem polega na tym, że fakty, dotyczące misji jakie zna niekoniecznie muszą być zgodne z prawdą. Mimo tego, stara się, aby wszystko się powiodło i chce znaleźć się po właściwej, "dobrej" stronie. Nie, żadnych scen kaskaderskich na szczęście. Jednak podczas kręcenia jednej sceny rzeczywiście poczułam się jak bohaterka kina akcji. Fajne uczucie!

Dziękuję za rozmowę.

*Angela Bassett - amerykańska aktorka znana z takich produkcji jak "Cena prawdy", "Notorious", "Miasto słońca", "Koncert na 50 serc", "Czarna Pantera". Zagrała także w serialach: "Ostry dyżur", "Agentka o stu twarzach", "Specjalista od niczego"; razem z Ryanem Murphy'm współpracowała przy czterech odsłonach antologii "American Horror Story": "Sabat", "Freak Show", "Hotel", "Roanoke". Obecnie możemy ją oglądać w jednej z głównych ról w serialu "9-1-1" - jako policjantkę Atenę Grant. Za niedługo aktorka pojawi się na kinowych ekranach w "Mission: Impossible - Fallout" oraz "Avengers: Wojna bez granic".

Odcinki serialu "9-1-1" są emitowane we wtorki o godz. 22:00 na antenie FOX Polska.

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje