Reklama

Monika Krzywkowska walczyła z rakiem. Aktorka opowiedziała o swoim dramacie

Polscy widzowie poznali ją dzięki roli Teresy Jankowskiej-Szpunar w serialu „Samo życie”. Po odejściu z serialu aktorka na kilka lat zniknęła z show-biznesu. Po powrocie zachwyciła niesamowitą metamorfozą. Mało kto wiedział, że Monika Krzywkowska zmagała się ze śmiertelną chorobą.

Aktorkę od można obecnie oglądać w drugim sezonie serialu "39 i pół". Niedawno gościła w programie "Dzień dobry TVN". Krzywkowska opowiedziała w nim o roli w serialu oraz walce z chorobą nowotworową.

Po "Samym życiu" Monika Krzywkowska była gwiazdą wielu popularnych produkcji. Aktorka niechętnie opowiadała o swoim życiu prywatnym. Prowadziła spokojne życie u boku męża, z dala od świateł reflektorów. 

Sielankę przerwała lekarska diagnoza: czerniak. Krzywkowska sama zauważyła u siebie niepokojące zmiany skórne. 

Reklama

Oglądając w telewizji wywiad z dermatologiem tylko potwierdziła swoje obawy. - Zauważyłam, że mam znamię, które podpada pod ten niedobry opis. Program sprowokował mnie do tego, żeby wyruszyć i zbadać, co to jest. Wtedy okazało się, że to niestety jest złośliwe, nie było ku temu wątpliwości - przyznała w rozmowie.  

Szybka reakcja i pomoc lekarzy pozwoliła uniknąć aktorce trudnej terapii. Chociaż nowotwór był złośliwy, to udało się go wyleczyć na wczesnym etapie. - Skończyło się szczęśliwie dla mnie. To było tak wcześnie odkryte, że nie zdążyłam doświadczyć tych najgorszych stron walki z rakiem. Ten czerniak jest tak okropny, można przez to przejść, ale można go też nie przeżyć - wspomina Krzywkowska.

Dzisiaj najgorsze ma już za sobą. Aktorka ma nadzieję, że jej doświadczenie pomoże innym w szybkim zdiagnozowaniu nowotworu. - To był szok, zderzyłam się z płytą nagrobną. Śniłam wyłącznie czarne scenariusze - tak mówiła o pierwszych chwilach po diagnozie. Szczęśliwie udało jej się pokonać chorobę dzięki wczesnemu rozpoznaniu.  

Monika Krzywkowska miała 29 lat gdy dostała angaż do "Samego życie" produkcji, która przyniosła jej sławę i popularność. Krzywkowska debiutowała na ekranie w połowie lat 90., wystąpiła także w wielu innych lubianych serialach m.in. w "M jak miłość" czy "Nigdy nie mów nigdy". 


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama