Sanatorium miłości

Ocena
programu
6,3
Niezły
Ocen: 570
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sanatorium miłości 5": Uczestnicy nowej edycji! Kim są? Czego oczekują?

Rozpoczyna się już piąta edycja programu "Sanatorium miłości". Kim są uczestnicy produkcji TVP i czego oczekują po swoim udziale w show? Pierwszy odcinek już w niedzielę, 1 stycznia, w telewizyjnej Jedynce.

"Sanatorium miłości": Uczestnicy piątej edycji!

"Sanatorium miłości" jest autorskim formatem Telewizji Polskiej, który ma zmieniać sposób myślenia o osobach starszych i pokazać, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Uczestnikami reality-show są samotni seniorzy 60+, sześć kobiet i sześciu mężczyzna. Tym razem bohaterowie pojawią się w uzdrowisku w Busku-Zdroju. Poprzednie edycje realizowane były w Polanicy-Zdroju i Ustroniu.

Czy seniorom uda się odmienić swoje dotychczasowe życie, nawiązać nowe przyjaźnie, a może nawet znaleźć miłość? Przekonamy się o tym już niebawem. Program prowadzi Marta Manowska.

Reklama

Oto panie, które biorą udział w piątej edycji "Sanatorium miłości"! Anita, Asia, Bożena, Ewa, Iwona i Ula - sprawdźcie kim są i czego oczekują po programie!

"Sanatorium miłości 5": Anita

Anita z Bydgoszczy - dentystka, wciąż aktywna zawodowo. Nie wyobraża sobie, że mogłaby nie pracować, ponieważ daje jej to poczucie niezależności, spełnienia, ale też osobliwego dystansu do świata. Anita jest rozwódką, szczęśliwą matką oraz babcią. Podkreśla, że do ludzi ma szczęście, a jej życie jest udane, choć nie uniknęła trudnych chwil. Wciąż wierzy w miłość, chciałaby spotkać kogoś otwartego, gotowego na wspólne doświadczenia, podobnego do niej charakterologicznie.

"Sanatorium miłości 5": Asia

Asia mieszka dzisiaj w Warszawie, do której przyleciała po 40 latach życia w USA. Z Polski wyjechała na zaproszenie ówczesnego chłopaka w 1981 roku. Początki w Ameryce, bez znajomości języka, były bardzo trudne. Podejmowała się wtedy wielu różnych prac: była między innymi modelką, współzałożycielką Teatru Chopina oraz właścicielką agencji pośrednictwa pracy. Stworzyła ponadto fundację pomagającą osobom z uzależnieniami. Przez pierwsze dwadzieścia lat mieszkała w Chicago, drugie dwadzieścia w Nowym Jorku. Jest mamą dwóch bardzo fajnych synów. Zależy jej na zdrowej relacji, pełnej zrozumienia i porozumienia.

"Sanatorium miłości 5": Bożena

Bożena z Augustowa kocha las, okresowo pracuje przy jego zasiewie i oznakowywaniu drzew. W wolnym czasie maluje, pisze wiersze, ma na koncie kilka wydanych tomików poezji. Bożena jest wdową od czterech lat. Z mężem przeżyła wspólnie trzydzieści lat i doczekali się trójki dzieci. Jest przekonana, że w każdym wieku można się w kimś zauroczyć czy zakochać. Ma pozytywny stosunek do świata. Wyznaje zasadę, że nigdy nie mówi się "nigdy". Mężczyzna, w jej przypadku, nie musi być atrakcyjny wizualnie. Piękno zewnętrzne nie zawsze oznacza bogactwo duchowe, a ważne jest to, kto co ma w sercu.

"Sanatorium miłości 5": Ewa

Ewa z Tarnowskich Gór od wielu lat prowadzi swój hotel, ale kiedy tylko ma chwilę dla siebie wyrywa się w góry, które uwielbia. Wiosną oraz latem przesiada się na rolki i rower, zimą wybiera narty. Uwielbia słuchać muzyki. Ewa dwa razy wychodziła za mąż, ma z tych związków dwóch synów, jednak od trzynastu lat nieprzerwanie jest singielką. Nie ukrywa, że chciałaby jeszcze spotkać silną, fascynującą miłość, ale jest wymagająca. Ewa jest silną, niezależną osobą i pielęgnuje w sobie tę wolność. U mężczyzn zwraca uwagę na klasę i pewnego rodzaju szyk, kulturę osobistą oraz wygląd. Ważna jest też ich kondycja fizyczna.

"Sanatorium miłości 5": Iwona

Iwona z Warszawy pracowała jako urzędniczka. Nie znosi nudy. Bardzo lubi podróże, uwielbia historię starożytną - sześć razy była w Egipcie. Nie znosi zimna, lubi czytać i tańczyć. Przez 32 lata była żoną pilota wojskowego i wciąż się przeprowadzała. Po rozwodzie osiedliła się w Warszawie, gdzie mieszkała jedna z jej dwóch córek. Iwona szuka w mężczyźnie przede wszystkim normalności. Co to znaczy? Żeby wszystkiego było po trochu: żeby był on zarówno uczuciowy, jak i kulturalny, a przede wszystkim zadbany. Istotna jest także inteligencja, jak i "kindersztuba".

"Sanatorium miłości 5": Ula

Ula z Gdańska od 3 lat jest na emeryturze, co nie jest dla niej łatwe. Przez 40 lat pracowała jako nauczycielka nauczania początkowego, prowadziła również terapię pedagogiczną. O każdej porze roku wolny czas spędza na rowerze, dużo też czyta. 25 lat temu dobiegło końca jej małżeństwo. Jest matką trzech córek. Poza tym ma dwie wnuczki, czternastoletnią i dwuletnią. Ula postrzega siebie, jako osobę życzliwą i otwartą wobec ludzi. Dla niej charakter mężczyzny jest ważniejszy od wyglądu. Ważne, aby był szczery, nie podchodził do życia cynicznie, miał poczucie humoru i pozytywny stosunek do świata.

A to sześciu panów, którzy zdecydowali się na udział w produkcji TVP. Adam, Darek, Krzysztof, Józef, Zbigniew i Zdzisław - sprawdźcie kim są i jak znaleźli się w "Sanatorium miłości"!

"Sanatorium miłości 5": Adam

Adam z Goliny koło Jarocina był właścicielem firmy ogrodniczej. Dzisiaj pomaga córce i zięciowi produkować rowerowe siodełka. W wolnym czasie ogląda filmy oraz mecze siatkarskie. Lubi czytać książki, słuchać muzyki, tańczyć. Chciałby jeszcze doświadczyć beztroskiego wieczoru przy winie, u boku kobiety. Ożenił się w wieku 19 lat, był z żoną przez 42 lata, aż do jej nagłej śmierci. Dzisiaj jest przekonany, że trzeba iść do przodu, a bez kobiety żyć jest trudno. Wygląd nie ma dla Adama wielkiego znaczenia. Jego orężem jest spojrzenie, dlatego patrzy kobietom głęboko w oczy. Na pewno kobieta może mu zaufać.

"Sanatorium miłości 5": Darek

Darek pochodzi ze Szczecina, a od 12 lat mieszka w Norwegii, gdzie jest kierowcą autobusów miejskich i podmiejskich. Nie lubi pustki i ciszy, zdecydowanie woli ruch, jak coś się wokół dzieje. Jego małżeństwo skończyło się niedawno, po wspólnych 24 latach. Wejście w kolejny związek warunkuje pojawieniem się uczucia, a w konsekwencji też zaufania. Kobiecie jest gotów oddać całe serce. Darek nie patrzy na urodę. Kobieta musi mieć w sobie to "coś", co będzie widoczne tylko dla niego. Istotna jest dla niego ponadto czystość, szczerość, zaradność.

"Sanatorium miłości 5": Józef

Józef z Wałbrzycha jest od 4 lat na emeryturze Wcześniej pracował na kopalni, przez 15 lat grał w orkiestrze górniczej, a także grywał na weselach i zabawach. Wykonywał też zawód instruktora nauki jazdy i posiadał kilka sklepów. Wolny czas dzieli między wędkowaniem, domową siłownią i kameralnym muzykowaniem. Bardzo lubi tańczyć. Nie pije, nie pali, stawia na zdrowy tryb życia, uwielbia sport. Był raz żonaty, był również w związku nieformalnym, ma 2 córki i syna. Kobieta, która wzbudzi jego zainteresowanie powinna być osobą zadowoloną z życia, która wierzy, że zawsze da się naprawić błędy, że może być lepiej.

"Sanatorium miłości 5": Krzysztof

Krzysztof z Torunia od kilku lat jest na emeryturze. Wcześniej pracował dla Poczty Polskiej. Do dzisiaj jednak żałuje, że nie zrealizował swojego największego marzenia i nie poszedł do szkoły aktorskiej. W czasie wolnym jeździ na wycieczki rowerowe ze znajomymi. Sporo też spaceruje. O swoim małżeństwie mówi, że było bardzo dobre. Przeżyli z żoną 21 szczęśliwych lat, do czasu jej choroby. Zmarła w wieku 47 lat, osieracając dwoje dzieci. Przez kolejne lata Krzysztof dzielił czas między dom, pracę, syna i córkę. Teraz przyszedł czas na niego samego. Podstawowymi wartościami są dla niego wierność, uczciwość oraz szczerość.

"Sanatorium miłości 5": Zbigniew

Zbigniew ze Szczecina niedawno przeszedł na emeryturę. Pracował między innymi w zakładach budowlanych, stoczni, w domu pomocy społecznej. Ostatnie 10 lat przepracował w technikum jako woźny-konserwator. Przez  3 lata intensywnie opiekował się, wspólnie z siostrą, chorym ojcem, który niedawno zmarł. 3 lata wcześniej zmarła jego żona, z którą byli nierozłączni przez trzydzieści trzy lata. Zbigniew uważa, że na miłość zawsze jest czas. Jest otwarty na ludzi. Od kobiety oczekiwałby przede wszystkim zaufania i lojalności. Chociaż jest bardzo wierzący, nie wymaga tego od partnerki.

"Sanatorium miłości 5": Zdzisław

Zdzisław mieszka w Tczewie od urodzenia. Marzy, by kiedyś osiedlić się gdzieś na Suwalszczyźnie, w drewnianym domku, nad jeziorem. Jest już na emeryturze, ale mimo to nie przestał pracować. Niemal przez całe swoje zawodowe życie był przedstawicielem handlowym. Jego wielką pasją jest pisanie - właśnie pracuje nad swoją drugą powieścią, ale pisze też wiersze. Uwielbia muzykę, teatr, kocha również modę - kilka lat temu prowadził bloga modowego. Jednocześnie dużą frajdę sprawiają mu prace remontowe - sam wyremontował mieszkanie. Ojciec trójki dzieci, rozwiódł się z żoną po 28 latach. Chciałby spotkać kogoś, z kim zafascynują się sobą wzajemnie.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Sanatorium miłości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy