Fani "Sanatorium miłości" w szoku. Piotr Hubert Langfort nie żyje
Nie żyje Piotr Hubert Langfort, uczestnik programów "Sanatorium miłości" i "The Voice Senior". 67-latek przegrał walkę z rakiem.
Informację o śmierci Piotra Huberta Langforta przekazała Elżbieta Czabator, znana z ósmej edycji programu "Rolnik szuka żony".
"Dziś w nocy o godz. 23.45 (...) odszedł nasz przyjaciel Piotr Hubert Langfort. Niech (...) poprowadzi go raju. O pogrzebie powiadomimy. Przyjaciele z grupy 'To jest nasz czas'. Żegnaj przyjacielu" - napisała w mediach społecznościowych Emżbieta Czabator.
"Całą grupą przyjaciół byliśmy i wspieraliśmy go do końca. Człowiek nigdy nie jest gotowy na śmierć przyjaciela. Serce mi pękło" - powiedziała uczestniczka "Rolnika" w rozmowie z Plejadą.
"Byliśmy w stałym kontakcie z jego przyjaciółmi z Siemianowic. To od nich dowiedziałam się, że Piotr dziś w nocy odszedł" - dodała.
Piotr Hubert Langfort był jednym z najbardziej lubianych uczestników "Sanatorium miłości". Wziął udział w czwartej edycji show TVP i cieszył się sporą sympatią kolegów i koleżanek z programu, którzy wybrali go "Królem Turnusu".
Podczas telewizyjnej przygody mężczyzna zawarł nowe przyjaźnie, nawiązując "nić porozumienia" z Mariolą Baruk. Chociaż dla niemal wszystkich wokół Piotr i Mariola byli parą, to oni jednak ostrożnie podchodzili do nazywania rodzącego się między nimi uczucia.
W "Sanatorium miłości" Piotr Hubert dał się poznać jako utalentowany wokalista. Po występie w "Sanatorium miłości" wziął udział w kolejnym show TVP - "The Voice Senior" i doszedł aż do półfinału.
To właśnie przy okazji udziału w kolejnych programach TVP senior zaprzyjaźnił się z Elżbietą Czabator. To również ona przekazała jakiś czas temu smutne wieści o chorobie mężczyzny.
"Witajcie kochani. Z całą naszą grupą przyjaciół jesteśmy bardzo smutni i zmartwieni, ponieważ nasz przyjaciel Piotr Hubert Langfort ciężko zachorował. Problem jest na tyle poważny, gdyż jest to choroba onkologiczna. Zwracamy się do wszystkich fanów i ludzi dobrej woli o pomoc. [...] Dziękujemy i wierzymy, że razem możemy wszystko" - napisała na Instagramie.
Piotr Hubert w swojej edycji "Sanatorium miłości" wyznał, że w przeszłości zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi - przeszedł udar. Wówczas musiał na nowo nauczyć się mówić.