Magia nagości

Ocena
programu
6
Przeciętny
Ocen: 95
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Magia nagości": Wysoka kara za kontrowersyjny program. Za dużo pokazali?

W listopadzie 2022 roku przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ukarał stację Zoom TV za emisję jednego z odcinków programu „Magia nagości. Polska". Grupa Kino Polska TV odwołała się od tej decyzji.

"Magia nagości": Kary finansowe za kontrowersyjny program

Maciej Świrski, szef KRRiT, nałożył pod koniec zeszłego roku 40 tysięcy złotych kary na Zoom TV za emisję 22 listopada jednego z odcinków programu "Magia nagości. Polska".

"My się konsekwentnie odwołujemy od kar nałożonych za 'Magię nagości' - powiedziała na konferencji Katarzyna Woźnicka, członkini zarządu Kino Polska TV.

"Szkoda, że mamy takie podejście nadzorcy rynkowego. Ten format jest prezentowany we wszystkich krajach Europy, a tylko u nas jest problemem" - stwierdził Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

To nie pierwsza kara za emisję "Magii nagości". Poprzedni szef KRRiT Witold Kołodziejski w 2020 roku ukarał Kino Polska TV grzywną w wysokości 20 tysięcy złotych za emisję jednego z odcinków brytyjskiej wersji "Magii nagości". Nadawca od tamtej grzywny również się odwołał, a sąd pierwszej instancji uchylił nałożoną karę.

Reklama

Sprawa się jednak nie zakończyła, bo Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji złożyła apelację.

"Magia nagości": Nietypowy program randkowy

"Magia nagości. Polska" to jeden z najbardziej kontrowersyjnych show randkowych, którego uczestnicy wybierają kandydata lub kandydatkę na randkę jedynie na podstawie ich... nagich ciał. Program jest swoistym eksperymentem telewizyjnym, który próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy wybór partnera lub partnerki wyłącznie w oparciu o cechy fizyczne determinuje na przykład powodzenie związku.

"Zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie widzom polskiej edycji show "Magia nagości" mając na uwadze ogromną popularność zagranicznych edycji. Wierzymy również, że program ten niesie ze sobą ważne wartości. Podkreśla, że każdy z nas ma inne postrzeganie piękna i udowadnia, że każdy człowiek jest atrakcyjny. Liczymy na to, że program będzie w naszym kraju ważnym głosem w dyskusji na temat pozytywnego postrzegania naszych ciał i samoakceptacji" - mówił Rafał Freyer, dyrektor programowy Zoom TV.

Premierowy sezon programu "Magia nagości. Polska" emitowany był od 3 września do 1 października na antenie Zoom TV. Dotąd stacja pokazywała polską wersję "Magii nagości" w równych odstępach. Pierwszą edycję wyemitowano jesienią 2021 roku, drugą - wiosną 2022, a trzecią - jesienią 2022.

"Magia miłości": Co z czwartym sezonem?

"Nie planowaliśmy emisji kolejnej edycji 'Magii nagości. Polska' wiosną. Chcemy kontynuować program, ale później" - mówiła w styczniu w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Małgorzata Łupina, dyrektorka programowa i ds. produkcji telewizyjnej w Grupie Kino Polska, nadawcy Zoom TV. Z danych Nielsena wynikało, że trzeci sezon programu "Magia nagości. Polska" oglądało jesienią minionego roku średnio 126 tys. widzów, czyli o 103 tys. osób mniej niż nadawaną rok wcześniej pierwszą serię.

Jak informuje portal Press.pl, nadawca zdecydował o usunięciu "Magii nagości" z anteny. "Pracujemy nad kolejnymi produkcjami, ale szczegółów na razie nie ujawniamy" - poinformowało portal biuro prasowe Grupy Kino Polska.

Kim jest prowadząca "Magię nagości"?

Program prowadziła Beata Olga Kowalska. Serialowym widzom znana jest m.in. z roli Doktorowej w "Ranczu". Ukończyła szkołę aktorską we Wrocławiu. Jej pasją jest śpiew. Jest dwukrotną laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i nagrody Prezydenta Miasta Łodzi. Występowała także w muzycznym show Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo". Zagrała także w serialach "M jak miłość", "Plebania", "Ludzie Chudego", "Na Wspólnej" czy "Samo życie".

"Na początku trochę się wahałam. W końcu 'Magia nagości' to jeden z najodważniejszych programów w historii telewizji, a ja jestem aktorką teatralną. Program znałam. Nie jest dla mnie obrazoburczy, ale... Zwyciężyła ciekawość, chęć sprawdzenia się w nowej roli, potrzeba zrobienia czegoś innego, a nawet szalonego" - Kowalska przyznała w jednym z wywiadów.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Magia nagości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy