Kultowe programy TV

Ocena
programu
6,7
Niezły
Ocen: 12
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Jeden z dziesięciu": Te odpowiedzi uczestników rozśmieszyły widzów! Wpadki na antenie

Program "Jeden z dziesięciu" gości na antenie TVP od lat. Teleturniej z Tadeuszem Sznukiem w roli prowadzącego przyciąga przed telewizory wielu odbiorców. Celem produkcji jest sprawdzenie wiedzy uczestników poprzez zadanie pytań. Wielu śmiałków wykazało się imponującą wiedzą, niektórzy zaliczyłi wpadki i stałi się bohaterami memów. O jakie momenty chodzi?

"Jeden z dziesięciu": Od lat na antenie telewizji

Program "Jeden z dziesięciu" od lat bawi i edukuje widzów. Teleturniej emitowany przez Telewizję Polską gości na antenach stacji już 1994 roku i doczekał się ponad stu edycji. Nieodłączną wizytówką programy jest jego prowadzący - Tadeusz Sznuk. Prezenter od lat niezmiennie prowadzi program, który opiera się na zadawaniu pytań uczestnikom.

Reklama

"Jeden z dziesięciu": Podchwytliwe pytania w teleturnieju

Pytania, które pojawiają się na antenie programu "Jeden z dziesięciu" są różnorodne. Część z nich jest podchwytliwa i ma na celu celowe zmylenie odpowiadającego. Nieświadomi uczestnicy wielokrotnie odpowiadali z powagą na pytanie, które w całości było zmyślone. Jedno z pytań brzmiało tak:

Bohaterowi nie podano jednak nigdy żadnej zupy. Zmyślona odpowiedź rozśmieszyła fanów programu. Podobnie sytuacja wyglądała przy następującym pytaniu: 

Nieświadomy uczestnik nie wiedział jednak, że samochody z automatyczną skrzynią biegów nie posiadają sprzęgła. 

"Jeden z dziesięciu": Te odpowiedzi podbiły sieć

Presja kamer i stres wynikający z krótkiego czasu do namysłu często sprawia, że uczestnicy bez zastanowienia opowiadają na zadane pytania. Ich odpowiedzi często rozśmieszają widzów. Przykładem takiej sytuacji było pytanie z kategorii filmów: 

Sytuacja wyglądała podobnie, kiedy na antenie padło pytanie: 

Uczestnik programu odpowiedział, że chodzi o... hydrant

Stres potrafi dopaść w uczestników w każdym pytaniu. Skutkiem tego są przejęzyczenia i nieprzemyślane odpowiedzi. Uczestnicy często odpowiadają pierwszym słowem, które przyjdzie im na myśl. Powodem tego jest krótki czas na odpowiedź, który wynosi 3 sekundy.

Zobacz też:

"Biały Lotos": Sydney Sweeney musiała walczyć o rolę w hicie HBO

"Sukcesja": Wiemy, kto przejmie władzę w Waystar-Royco. Zaskakujący finał [spoilery]

Nowy Spider-Man w kinach oraz Idol od HBO. Najważniejsze premiery tygodnia

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Jeden z dziesięciu | Tadeusz Sznuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy