Wzruszające wspomnienia o zmarłym artyście. "Wielkie serce, talent, humor, urok"

Krzysztof Respondek, artysta kabaretowy i aktor, zmarł 22 grudnia 2023 roku. W sieci pojawiło się wiele wzruszających wspomnień o członku Kabaretu Rak.

Informację o śmierci Respondka przekazał Krzysztof Hanke. "Odszedł mój przyjaciel, artysta kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać" - napisał na Facebooku. Artysta dołączył do śląskiego kabaretu w 1992 roku.

W wypowiedzi dla portalu Ślązag.pl Hanke ujawnił, co było przyczyną śmierci Respondka. "Zawał serca. Zupełnie niespodziewanie. Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie. Zmarł dziś o 12:52" - wyznał portalowi.

Reklama

Krzysztof Respondek nie żyje. Gwiazdy wspominają artystę kabaretowego

W sieci pojawiły się wspomnienia gwiazd o Respondku. Dziennikarka Agata Młynarska zamieściła wpis na swoim profilu na Instagramie. Zmarłego artystę opisała jako "Człowieka o wielkim sercu, talencie, humorze, uroku". 

"Poznaliśmy się bliżej podczas pracy na planie programu »Jak oni śpiewają«. Nieoczekiwanie ten skromny gość znany z Kabaretu Rak, podbił serca wszystkich i wygrał! Spotykaliśmy się wiele razy przy okazji różnych koncertów i występów. Dusza człowiek. Honorowy Ślązak. Z trudem zbieram myśli, bo wciąż mam przed oczami jego roześmiane oczy i czarujący uśmiech. Rodzinie składam wyrazy najgłębszego współczucia. Przytulam też ekipę Raków. Krzysia Hanke" - kontynuowała. 

W rozmowie z Plotkiem Joanna Bartel, która zastąpiła Respondka, gdy ten trafił do szpitala, przyznała, że rozmawiała z jednym z medyków obecnych na wystepie. Dowiedziała się od niego, że dla jej kolegi nie ma już nadziei. "On miał miażdżycę, a zmarł w skutek zawału. Cyk, i nagle pan Bóg zgasił świeczkę. Zanim trafił do szpitala, nikt nie podejrzewał, że zaraz go z nami nie będzie" - mówiła.

"Wierny, kochany, wzorowy chłopak, ojciec, mąż i kolega. Starał się, by z każdej imprezy jak najszybciej wrócić do swojej ukochanej Kasi" - dodała Bartel.

"Dotarła do nas niezwykle smutna wiadomość o śmierci Krzysztofa Respondka, naszego wieloletniego kolegi i współpracownika. Będziemy pamiętać Krzysia jako człowieka niezwykle dobrego i pogodnego, które to cechy uczyniły także tworzoną przez niego postać Michała Jelenia tak serdecznie odbieraną i lubianą. W tych trudnych chwilach kierujemy najszczersze wyrazy współczucia w stronę Rodziny i Najbliższych" - głosi wpis na stronie serialu "Barwy szczęścia" na Facebooku.

Piotr Gąsowski zamieścił w relacji na Instagramie czarnobiałe zdjęcie Respondka z podpisem "Słów brak... Żegnaj, Krzysiu, żegnaj, kochany hanysie...". 

"Dotarła do nas smutna i niezrozumiała wiadomość. Odszedł Krzysztof Respondek (kabaret Rak). Tak pogodnych i szczerych ludzi jest naprawdę niewielu. Smutek i niedowierzanie. To nie tak miało być" - głosi wpis na profilu kabaretu Neo-Nówka na Facebooku.

Z kolei kabareciarz Robert Motyka napisał, że Respondek był "dobrym człowiekiem, który zawsze się uśmiechał na powitanie". Dodał, że był on dla niego "Przyjacielem od zawsze, który wspierał w kabarecie od pierwszego kroku". 

"Cieszył się każdym dniem i promieniował tą energią na wszystkich. Miałem to szczęście mieć z nim wspólną garderobę niedawno podczas wspólnych występów. Krzysiu, powiedziałeś mi wtedy: 'Trzeba żyć, trzeba się cieszyć i żyć z radością'. Będę o tym zawsze pamiętał. Pozostaniesz w moim sercu do końca. Żegnaj i do zobaczenia mam nadzieję. Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny" - napisał w dalszej części swojego wpisu na Instagramie.

Artystę pożegnali także politycy. "Zmarł Krzysztof Respondek. Znałem Go ponad 20 lat i bardzo ceniłem. Zdarzyło się, że wspólnie wystąpiliśmy na balu charytatywnym" - napisał na Facebooku Michał Wójcik, poseł Suwerennej Polski. "Wielokrotnie spotykaliśmy się na różnych uroczystościach. To był najbardziej ulubiony śląski artysta, zawsze z wielkim poczuciem humoru, zawsze blisko ludzi i zawsze bardzo normalny. Właściwie On przepowiedział, że zostanę politykiem. Trudno uwierzyć, że Go już nie ma. Dziękuję i żegnaj".

"Tegoroczne Dni Gminy Zbuczyn należały przede wszystkim do Niego i Dżemu. Dał wtedy tysiącom ludzi uśmiech, dużo radości. Po to tam przyszli. Byłem mu za to bardzo wdzięczny. Przed swoim występem, ale też po znalazł dla mnie czas. Dość długo rozmawialiśmy o swoich zawodach, powołaniach, ale też... o siwych włosach. Wtedy pod pozą komika dostrzegłem szalenie dużą inteligencję, wrażliwość oraz wiele życiowej mądrości. Pamiętam, że rozmawialiśmy o naszym półmaratonie i trosce o zdrowie. Super nam się rozmawiało i obiecaliśmy sobie, że wrócimy do tematu przy okazji Jego kolejnego występu w gminie Zbuczyn, jak oczywiście zdrowie pozwoli... Nie pozwoliło" - napisał Hubert Pasiak, wójt gminy Zbuczyn.

"Zmarł Krzysztof Respondek. Jeszcze we wtorek widzieliśmy się w Katowicach. Jak zawsze był pełen pozytywnej energii. Mieliśmy się spotkać w nowym roku. Nie tak miało być. 3maj się chopie! Dzięki za wszystko. Rodzinie i najbliższym składam najszczersze wyrazy współczucia" - napisał Maciej Biskupski, przewodniczący Rady Miasta Katowice na swoim profilu na Facebooku. 

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy