Reklama

Nie tylko Doda. Oto gwiazdy, które też zmieniły imię

Niewiele osób wie, że gwiazdy, które znamy z pierwszych stron gazet, wcale nie noszą imion nadanych im przez rodziców. Wiele z nich samemu wybrało sobie swoje imię. Dlaczego postanowili je zmienić? Powody są zupełnie różne!

Dorota Rabczewska

Już na początku roku Doda poinformowała, że pragnie odciąć się od swojej przeszłości poprzez zmianę imienia. Artystka w rozmowie z "Super Expressem" zdradziła teraz, że wyrobiła już nowe dokumenty:

"Moja płyta będzie nosiła moje nowe imię, które przybrałam, zmieniając dowód. Jest to zamknięcie tych 20 lat i początek czegoś zupełnie innego" - powiedziała tabloidowi.

Żeby poznać nowe imię gwiazdy, trzeba zaczekać do jesieni. Wtedy to ukaże się płyta gwiazdy, która je ujawni.

Zobacz też: "Daleko od noszy": Doda gwiazdą serialu!

Reklama

Viola Kołakowska

Viola Kołakowska była kiedyś... Wiolettą Kołek. Zapomniana aktorka, która obecnie bardziej znana jest z popularyzowania teorii spiskowych o nieistnieniu koronawirusa, zmieniła imię i nazwisko, by były bardziej medialne. Niestety, nie pomogło to w karierze...

Weronika Marczuk

Weronika Marczuk, niegdyś żona Cezarego Pazury, aktorka znana m.in. z

serialu "Plebania" i producentka telewizyjna nosiła niegdyś imię Ołena.

Marczuk urodziła się bowiem w Kijowie. Po przeprowadzce do Polski zmieniła je, by mniej się wyróżniać.

Maja Frykowska

W 2010 roku skandalistka z "Big Brothera" - Agnieszka Frykowska - zapragnęła zmiany wizerunku. Pomóc miało w tym nowe imię.

"Od zawsze chciałam być Mają" - tłumaczyła wówczas na łamach "Faktu". "Kojarzyło mi się to z pszczółką Mają, którą uwielbiam. Dlatego przez lata nie mogłam wybaczyć rodzicom, że dali mi na imię tak pospolicie" - dodała.

Zobacz też: "Big Brother": Maja Frykowska po latach. Co się stało z "Frytką"?

Olivier Janiak

Olivier Janiak, dziennikarz znany także z serialowych produkcji TVN, m.in. "Druga szansa", "Aż po sufit", "BrzydUla" czy "Przepis na życie", kiedyś miał na imię... Piotr. Imię Olivier nadali mu koledzy z pierwszej pracy, ponoć bardziej do niego pasowało:

"Było nas pięciu Piotrów i wszystkim się myliło. Koleżanka stwierdziła poza tym, że to imię zbyt łagodne i nie pasuje do mnie. Na moją wizytówkę wpisała Olivier. Ludzi to kręciło, było bardziej zapamiętywalne i tak zostało. Dziś nawet moja mama nie mówi na mnie Piotr" - stwierdził w programie "20m2 Łukasza".

Violetta Villas

Violetta Villas naprawdę nazywała się Czesława Maria Cieślak. Była jedną z nielicznych artystek z naszego kraju, która miała szansę zrobienia naprawdę wielkiej światowej kariery nie tylko wokalnej, ale też aktorskiej.

Gdy mieszkała i występowała w Las Vegas, zachwycili się nią producenci filmowi z Hollywood, którzy wręcz zasypali ją propozycjami. I właśnie, żeby to osiągnąć, na początku kariery zmieniła imię na Violetta...

Zobacz też: Violetta Villas mogła zostać gwiazdą seriali! Co poszło nie tak?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL