Najgorsze polskie seriale? O tych produkcjach widzowie woleliby zapomnieć!

Każdego roku stacje telewizyjne prześcigają się w serialowych nowościach, byleby tylko zadowolić gusta widzów i zatrzymać ich dłużej przed ekranami. Znane nazwiska, sprawdzone za granicą formaty i spore budżety jednak nie zawsze stanowią przepis na sukces. Gdy scenariusz i realizacja zawodzą, serial musi okazać się klapą! Poniżej prezentujemy listę produkcji, które do dziś cieszą się złą sławą.

"Klasa na obcasach"

22 lata temu, na fali popularności "Beverly Hills, 90210", Małgorzata Potocka rozpoczęła pracę nad serialem "Klasa na obcasach" - opowieści o polskiej szkole. Niestety, ciekawy pomysł nie gwarantował sukcesu - po emisji 12 odcinków serię zakończono.

Scenariusz na serial powstał w nietypowy sposób - Małgorzata Potocka ogłosiła w magazynie "Filipinka" konkurs, w którym licealiści mogli opisać swoje szkolne doświadczenia i problemy.

Bohaterami "Klasy na obcasach" byli młodzi uczniowie jednego z warszawskich liceów. Byli zdolni, niepokorni, a ich życie prywatne było pełne miłosnych dramatów. Aż za bardzo przypominali amerykańskich bohaterów popularnych młodzieżówek i nie przystawali do polskiej rzeczywistości.

Reklama

W rolach głównych wystąpili Bartosz Obuchowicz, Olimpia Ajakaiye, Katarzyna Antoniewicz, Matylda Robakowska, Wojciech Malajkat, Maciej Kozłowski,  Ewa Sałacka.

"Cztery poziomo"

Sitcom więzienny "Cztery poziomo" Konrada Niewolskiego ("Symetria") to 12-odcinkowa seria pełna abstrakcyjnego humoru. Bohaterami byli czterej penitencjariusze zakładu karnego - Skorup (Tomasz Sapryk), Bodzio (Arkadiusz Jakubik), Docent (Jacek Braciak) i Łańcuszek (Robert Wabich).

Więźniowie dla zabicia czasu i uprzyjemnienia sobie życia wymyślają sobie coraz to nowe zajęcia.

Próbują m.in. urządzić celę zgodnie z zasadami feng shui, tropią kosmitów, którzy mieli porwać ich ulubionego klawisza (Lech Dyblik). Kiedy do więzienia trafia praktykantka kulturalno-oświatowa, natychmiast angażują się w jej pracę tak, że zaczynają czuć się prawdziwymi artystami.

Serial emitowany był na antenie Canal+ od 6 grudnia 2007 do 21 lutego 2008 roku i zdecydowanie nie skradł serc publiczności. Miałkie żarty i momentami żenująca fabuła zupełnie zniechęciły widzów. Szkoda jedynie, że talent tak wybitnych aktorów został zmarnowany...

"Wszyscy kochają Romana"

"Wszyscy kochają Romana" to rodzima wersja popularnego amerykańskiego serialu stacji CBS - "Everybody Loves Raymond". Po raz pierwszy serial emitowano we wrześniu 2011, jednak po 5. odcinku emisję przerwano. Ponowna premiera serialu nastąpiła 3 stycznia 2012.

W tytułowego Romana, dziennikarza sportowego, wcielił się Bartek Kasprzykowski. Oto jak przedstawiała się fabuła serialu komediowego TVN:

Roman często wyjeżdża on służbowo na zawody, więc nie do końca ma świadomość, z jakimi wyzwaniami mierzy się na co dzień jego żona, opiekująca się trójką ich małych dzieci - Dorota (w tej roli Aneta Todorczuk-Perchuć). Roman kocha swoją rodzinę, ale ma lekki problem z okazywaniem tych uczuć. Stałymi gośćmi pod dachem domu Romana i Doroty są mieszkający nieopodal jego mama, tata oraz brat Robert (zagrał go raper Jacek "Tede" Graniecki), który wrócił do rodziców po rozwodzie. To oni właśnie są przyczyną konfliktów, do których dochodzi w domu Romana.

Zaserwowany przez twórców humor zdecydowanie nie przypadł do gustu widzom, a serial w przeciwieństwie do swojego amerykańskiego odpowiednika, został zdjęty z anteny po emisji kilku odcinków.

Największe serialowe klapy! Zakończono je po pierwszym sezonie

"Grzeszni i bogaci"

"Grzeszni i bogaci" opowiadali historię rodziny Forresterów. Główne role w serialu kreowali Magdalena Stużyńska i Rafał Rutkowski (obydwie - podwójne!). W produkcji nie brakowało też znanych i lubianych gwiazd, jak: Bartek Kasprzykowski, Hanna Śleszyńska czy Marcin Dorociński.

Sitcom powstał w 2009 roku na licencji kanadyjskiego formatu komediowego "Sins of love". Tragiczna saga rodzinna jest przepełniona niewiarygodnymi wątkami z absurdalnymi postaciami. Romanse, cudzołóstwo, zdrady, nieślubne dzieci i wnuki, diabelskie intrygi, walka o władzę - wszystko osadzone w opowieści o zwariowanym świecie walki dobra ze złem. Serial miał ośmieszać wszystkie składniki klasycznej opery mydlanej. Jednak nie wszystko poszło po myśli twórców...

Premierowy odcinek został wyemitowany w TVN 25 października 2009 roku. "Grzeszni i bogaci" nie zyskali przychylności widzów. TVN wypuścił cztery odcinki serialu, a od ich oglądalności miały zależeć dalsze losy produkcji. Oglądało ją średnio 1,8 mln widzów, co było wynikiem niewystarczającym. Serial okazał się jedną z największych klap w historii TVN, dziś mało kto o nim pamięta.

"Baobab, czyli zielono mi"

Serial komediowy opowiadający o perypetiach pierwszego żeńskiego oddziału w polskim wojsku zadebiutował w TVP 14 marca 2003 roku.

W rolach głównych wystąpili: Mirosław Baka, Patrycja Durska, Anna Guzik, Magdalena Różczka, Małgorzata Socha i Katarzyna Skrzynecka.

Doborowa obsada nie pomogła jednak produkcji odnieść sukcesu i trudno nie odnieść wrażenia, że dość dobry pomysł przez kiepską realizację został zwyczajnie zmarnowany. Emisję serialu zakończono w czerwcu tego samego roku.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wszyscy kochają Romana
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama