Reklama

Medyczna dżungla

Mimo że premiera w USA planowana jest dopiero na styczeń 2011 r., to "Off The Map", nowe dziecko królowej seriali Shondy Rhimes, już od kilku miesięcy budzi spore emocje. Przekonajcie się, dlaczego...

Witajcie w dżungli!

Reklama

Tutaj nie znamy pojęcia "sterylny" - taką dramatyczną kwestię wypowie przystojny Martin Henderson ("The Ring") już podczas odcinka pilotowego. Dowiemy się wtedy, że jego postać, Ben Keeton, jest byłym szefem chirurgii na Uniwersytecie Kalifornijskim. Przed laty, w tajemniczych okolicznościach porzucił wygodne, miejskie życie i przeniósł się do dżungli w sercu Ameryki Południowej, gdzie otworzył własną praktykę.

Gdzie asfalt zwija się na noc

Akcja zawiązuje się, gdy do Bena i jego zespołu: Otisa Cole'a (Jason George), Ryana Clarka (Rachelle Lefevre) i Zity Alvarez (Valerie Cruz) dołącza trójka kolejnych medyków. Mowa o Lily Brenner (Caroline Dhavernas), Minie Minard (Mamie Gummer) i Tommym Fullerze (Zach Gilford). Nowi, przyzwyczajeni do zachodnich wygód doznają szoku, gdy w buszu zobaczą nędznie wyposażone gabinety. Czy będą umieli się przełamać i leczyć bez drogiego, nowoczesnego sprzętu? Jak zniosą starcie z kapryśnym klimatem: 40-stopniowymi upałami i prawie 100-procentową wilgotnością? I przede wszystkim - czy wyjazd na odludzie pozwoli im na nowo odkryć sens niesienia pomocy innym?

Wygrana w przedbiegach?

Dowiedzieliśmy się, że w serialu pojawią się rozbudowane wątki przygodowe. Jego mocną stroną będą też bajeczne krajobrazy dziewiczych tropików. Zobaczymy również, jak praktykuje się tzw. ekstremalną medycynę (lekarze z powodu np. braku sprzętu będą musieli ratować pacjentów, uciekając się do metod godnych MacGyvera). Za oceanem mówi się, że przeczuwając sukces produkcji amerykańska telewizja, jeszcze przed premierą zamówiła dodatkowe odcinki (według deadline.com pierwszy sezon liczy 14 epizodów).

Producentkami są Shonda Rhimes i Betsy Beers, znane z "Chirurgów" i "Prywatnej praktyki". Jeszcze nic nie wiadomo na temat polskiej premiery serialu. Ale jeśli nastąpi, to nie wcześniej niż w 2012 r.

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Chirurdzy | Shonda Rhimes

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama