Maciej Musiał: Od nieśmiałego nastolatka do gwiazdy Netfliksa. Tak zaczynał karierę

Maciej Musiał to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorów. Ulubieniec widzów karierę zaczynał, gdy był jeszcze nastolatkiem. Grał w serialach TVP i szlifował swój warsztat u boku bardzo doświadczonych aktorów. Dziś zdecydowanie nie może narzekać na brak propozycji zawodowych, również tych zza granicy.

Maciej Musiał: Od dziecka marzył o aktorstwie

Maciej Musiał należy do grona najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Młody chłopak podbił serca telewidzów już jako dziecko. Swoje pierwsze kroki stawiał na planach seriali TVP. Zagrał niewielki epizod w "Plebanii", a w 2008 roku otrzymał pierwszą rolę, która przyniosła mu rozpoznawalność. Dokładnie 15 lat temu wcielił się w Janka Miłobędzkiego - jednego z synów Anny i Romana Miłobędzkich w serialu "Hotel pod żyrafą i nosorożcem". 

Produkcja w reżyserii Marka Stacharskiego opowiadała o losach rodziny, która postanawia przeprowadzić się gospodarstwa w Beskidach do willi pod Warszawą. Szybko okazuje się, że ich nowy dom to zrujnowany drewniak. Miłobędzcy dość szybko jednak aklimatyzują się w nowym miejscu i zaczynają prowadzić tytułowy hotel dla zwierząt. Oprócz Musiała w serialu pojawiła się plejada gwiazd - Jolanta Fraszyńska, Rafał Królikowski i Franciszek Pieczka. 

Reklama

"Hotel pod żyrafą i nosorożcem" otworzył młodemu aktorowi drzwi do kariery. Serca widzów skradł już rok później, dzięki występowi w serialu "Ojciec Mateusz"

Macieja Musiała jako Michała Wileckiego oglądaliśmy u boku Artura Żmijewskiego, czyli księdza Mateusza Żmigrodzkiego, przez prawie cztery lata. Aktor zrezygnował z niej (po raz ostatni Maciej Musiał wcielił się w Michała w 2011 roku w 83. odcinku serialu), gdy dostał propozycję zagrania Tomka Boskiego w uwielbianej przez widzów TVP2 "rodzince.pl".

Zanim rozpoczął studia aktorskie przez rok poświęcił się nauce filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. W 2019 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. 

Maciej Musiał pochodzi z aktorskiej rodziny

Nie wszyscy wiedzą, że rodzice Macieja Musiała również związani są z branżą aktorską. Anna Markiewicz-Musiał jest dyrektorem artystycznym Teatru Kuffer (warszawski teatr dla dzieci), który założyła wraz z byłym mężem Andrzejem Musiałem w 1995 roku.

Tata Maciej Musiała również ma spory dorobek artystyczny. W jego aktorskim portfolio znajduje się wiele ról, zarówno serialowych, filmowych, jak i teatralnych. Widzowie z pewnością kojarzą go z takich produkcji, jak: "Na dobre i na złe", "Prawo Agaty", "Plebania", czy "M jak miłość". Pojawił się też na ekranie w kultowych filmach: "Psy" oraz "Młode wilki 1/2". 

Maciej Musiał: Międzynarodowa kariera

W ostatnich latach kariera Macieja Musiała rozwija się w najlepsze. Aktor oprócz występów w polskich produkcjach, ma na koncie kilka ról w zagranicznych hitach. 

W 2018 roku Maciej Musiał wystąpił w netfliksowym serialu pod tytułem "1983", w którym wcielił się w jednego z głównych bohaterów - Kajetana Skowrona. Co więcej, polski aktor był jednym z pomysłodawców tego projektu.

Polsko-amerykańska produkcja opowiada dramatyczną historię. Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80.

Nie był to jedyny występ młodego Polaka w międzynarodowej produkcji. Maciej Musiał pojawił się też w "Wiedźminie", którego pierwszy sezon miał swoją premierę w 2019 roku. Aktor wcielił się w nim w rolę Sir Lazlo i choć na ekranie pojawił się na krótki czas, jego obecność w hicie Netfliksa została doceniona przez fanów.

Niedawno mogliśmy go oglądać natomiast w niemieckiej produkcji "1899", gdzie wcielał się w Olka. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Musiał

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy