Reklama

Karioka i malarstwo

Czym zajmuje się dziś Karioka z serialu "Stawiam na Tolka Banana"?

Dowodziła bandą chłopaków z warszawskiej Pragi. Chciała być silna jak oni, ale czasem łzy same leciały z oczu. Karioka, w tej roli Agata Siecińska, z serialu „Stawiam na Tolka Banana” była w latach 70. ulubioną bohaterką dziewcząt, które zamiast haftować serwetki, wolały biegać z chłopakami po starych garażach czy wspinać się po drzewach.

Reklama

Agata Siecińska do serialu trafiła przez przypadek. Podobnie jak jej koledzy z planu Filip Łobodziński (Julek) i Henryk Gołębiewski (Cegiełka) nie została zawodową aktorką. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a potem kontynuowała naukę w Paryżu.

Jest malarką i do dziś mieszka w tym mieście.

– Z czasem zauważyłam, że mam dużo wspólnego z Karioką. Obie jesteśmy bardzo uparte. Muszę przyznać, że ten upór bardzo mi pomógł, kiedy wyjechałam do Francji – opowiadała w jednym z wywiadów.

7-odcinkowy serial „Stawiam na Tolka Banana” ma już 37 lat. Powstał na podstawie książki Adama Bahdaja, a zdjęcia kręcono na warszawskiej Saskiej Kępie. Bahdaj napisał scenariusz i słowa tytułowej piosenki „Ballada o Tolku Bananie”.

Co słało się z innymi członkami załogi Tolka Banana? Przeczytaj nasz tekst o serialu!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje