Jack Hogan nie żyje. Gwiazdor serialu "Gliniarz i prokurator" miał 94 lata

Jack Hogan nie żyje. Aktor, od trzydziestu lat przebywający na emeryturze, zmarł 6 grudnia we śnie w wieku 94 lat. Informację o jego śmierci przekazano na stronie internetowej serialu "Combat!", którego był gwiazdą.

Hogan przyszedł na świat 24 listopada 1929 roku w Chapel Hill w Karolinie Północnej. Studiował architekturę, a później aktorstwo dramatyczne w Pasadena Playhouse w Nowym Jorku. 

Jack Hogan: Kariera

Debiutował u boku Anthony'ego Quinna w westernie "Man from Del Rio" w 1956 roku. Do 1961 roku pojawił się jeszcze w czterech filmach. Później ograniczył się do występów w telewizji.

Największym sukcesem w jego karierze okazała się rola szeregowego Williama G. Kirby'ego w serialu "Combat!" (1962-1967) stacji ABC. Aktor wystąpił w jego 111 odcinkach. 

Reklama

W następnych latach pojawiał się gościnnie w popularnych serialach, między innymi "Hawaii 5-0", "Kojaku", "Drużynie A" oraz 12 odcinkach "Gliniarza i prokuratora". Poza tym pracował także jako reżyser castingu przy "Magnumie" oraz dorabiał w branży budowlanej.

W 1993 roku Hogan przeszedł na aktorską emeryturę. Był dwukrotnie żonaty. Doczekał się dwójki dzieci. Podczas emerytury spędzał czas na malarstwie, wędkowaniu i czytaniu poezji. 

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy