Reklama

"Iron Mike": ​Harvey Keitel zagra w serialu o Mike’u Tysonie

Zapowiedziano, że w serwisie streamingowym Hulu pojawi się serial opowiadający o życiu karierze Mike'a Tysona. Będzie on nosił tytuł "Iron Mike", a roli głównego bohatera wystąpi w nim Trevante Rhodes. Portal "The Hollywood Reporter" poinformował, że niedawno do obsady dołączył także Harvey Keitel.

"Iron Mike": Harvey Keitel dołączył do obsady

Nominowany do Oscara za rolę w filmie "Bugsy" Harvey Keitel wcieli się w serialu "Iron Mike" w rolę Cusa D’Amato - mentora Tysona, który był jego pierwszym trenerem, a później też adopcyjnym ojcem. D’Amato adoptował przyszłego mistrza ringu po śmierci jego matki.

Wśród nowych nabytków w obsadzie serialu jest również Laura Harrier ("Hollywood"), która wcieli się w postać Robin Givens, aktorki, która była pierwszą żoną słynnego pięściarza. Z kolei Grace Zabriskie ("Inland Empire") zagra żonę Cusa D’Amato, Camille, a Olunike Adeliyi przyjęła rolę Lorny Mae, matki Mike’a Tysona. Listę nowych nazwisk w obsadzie serialu "Iron Mike" zamyka TJ Atoms ("Ty"). Wcieli się on w postać Barkima, drobnego złodziejaszka, który był kolegą Tysona i jako pierwszy dostrzegł u niego talent bokserski.

Reklama

"Iron Mike": Twórcy serialu

Wśród twórców serialu o Mike’u Tysonie są autorzy innej biograficznej produkcji poświęconej gwieździe sportu, filmu "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" o łyżwiarce figurowej Tonyi Harding. Scenariusz "Iron Mike" napisał Steven Rogers, a reżyserią zajmie się Craig Gillespie. Showrunnerką serialu będzie Karin Gist ("Kłamstwa na sprzedaż", "Zemsta").

Mike Tyson skrytykował produkcję

Autorzy serialu przygotowują go bez pomocy Mike’a Tysona, który już zdążył tę produkcję skrytykować . Zdaniem znanego boksera, "Iron Mike" to przykład tego, w jaki sposób korporacyjna chciwość (platforma Hulu należy do studia Disneya) doprowadziła do zakłamania jego historii. Tyson współpracuje za to z twórcami innego serialu o jego życiu. Wśród producentów serialu, który wciąż nie został skierowany do produkcji, będzie Martin Scorsese, a wyreżyseruje go Antoine Fuqua ("Dzień próby"). W rolę Tysona wcieli się w nim Jamie Foxx. (PAP Life)

kal/ gra/

Zobacz też: "Stulecie Winnych": Paweł Małaszyński wystąpi w czwartym sezonie!

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje